Maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedis – tai medis, turintis išskirtinai retas savybes. Ši mediena yra viena iš labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medžio rūšių ir už eglę ar pušį tarnauja du ar net keletą kartų ilgiau.

Maumedžio mediena sunki, labai ilgaamžė, aukštų mechaninių savybių, be to ilgai nepūna dirvožemyje. Sumontuoto maumedžio atsparumas ne tik nemažėja, bet dar ir didėja- mediena tankėja ir dar labiau stiprėja. Be ypatingo atsparumo išoriniam poveikiui, maumedžio mediena dar charakterizuojama gražia struktūra ir spalva.

Sibiro maumedžio gaminių atsparumą atmosferos poveikiui lemia jo augimo sąlygos ir sakų sudėtis. Atšiauriomis oro sąlygomis augantis medis turi ypač siauras rieves ir tankią struktūrą, todėl jo mediena kietesnė ir atsparesnė išoriniams veiksniams. Maumedžio sakai yra tolygiai pasiskirstę visame medyje ir veikia kaip jo natūralus antiseptikas, saugo nuo drėgmės poveikio ir kenkėjų, tokių kaip grybelis ar vabzdžiai.

Netgi be cheminio apdorojimo, maumedis išsaugo visas aukštos kokybės medienos savybes. Maumedžio lentos naudojamos lauko darbams be paviršinio apdorojimo su laiku gali keisti spalva, bet savo savybių nepraranda.

Maumedžio terasa tarnaus ilgai, bet norint išsaugoti jos estetinę grožį ją reikės prižiūrėti. Terasą reikia dengti specialia alyva arba dažyve (skaidria danga), kurios yra pakankamai brangios. Pertepti alyva ar dažyve rekomenduojama kas metai ar du. Jei maumedžio terasines lentas paliksite natūralias ir niekuo nedengsite, po metų terasa taps pilka ir atstatyti pradinio vaizdo nebepadės jokios priemonės.

Ar maumedžio terasinės lentos pats geriausias pasirinkimas, negalime atsakyti, bet svarbiausia, kad maumedžio mediena jau išlaikė laiko testą! Tai jei abejojate, kiek tarnaus maumedžio terasa, kreipkitės į laiką, jis nežinos tikslaus atsakymo…

Reziumė

  • Mėgstamos Lietuvoje terasinės lentos
  • Ilgaamžės
  • Sakingas ir kietas medis
  • Graži medžio tekstūra
  • Galima dengti tiek alyva, tiek palikti natūralų
  • Reikalauja priežiūros
  • Optimalus kainos ir kokybės santykis
TOP

Augame ir ieškome naujų kolegų!

X