Dėl terasos montavimo kreipkitės į meistrą Aurelijų tel. 8 674 31 803.

Medinės
stoginės

Aliuminio
stoginės

Terasos
kaina

Terasos
tvirtinimo tipai

Terasos
pagrindas

Terasos
montavimas

Surenkamos
terasos

Stiklinės
terasos

MDS TV

Terasos įrengimas. Nuo ko pradėti?

Geriausia pažiūrėkite tris pateiktus video aukščiau ir tai jau bus puiki pradžia!

Terasos įrengimas – atsakingas, žinių ir tinkamo pasirengimo reikalaujantis procesas. “MDS terasos” profesionalų komanda dalinasi savo patirtimi, kad terasos įrengimas taptų maloniu savaitgalio darbu. Kokius žingsnius reikia atlikti, kad terasos įrengimo procesas vyktų sklandžiai?

  1. Nuspręskite kokios terasos norite (jums padės “Ekspertų patarimai ir MDS TV”).
  2. Apskaičiuokite reikiamą medžiagų kiekį (pasinaudokite “MDS terasos” skaičiuokle).
  3. Įsigykite terasines lentas, sraigtinius pamatus ir kitus priedus “MDS terasos” elektroninėje parduotuvėje.
  4. Jei reikalingas Meistras, kuris sumontuotų jūsų terasą, susisiekite el. paštu: [email protected] arba užpildykite užklausą.
  5. Pageidaujate individualios konsultacijos? Susisiekite telefonu: +370 666 11146 arba el. paštu: [email protected]. Maloniai atsakysime į visus klausimus.

Paprasta ir aiški tipinės medinės terasos įrengimo instrukcija

Įrengti nedidelę, paprastą terasą nėra itin sudėtinga. Žinoma, jei tuo užsiimsite patys, užtruksite kiek ilgiau, nei patikėję šį darbą profesionalams. Tačiau jei esate nusiteikę rimtai, neatidėliokite ir pradedam.

Darbų pradžia

Terasos įrengimas prasideda nuo projektavimo. Pirmiausiai išsimatuokite savo kiemą ir aiškiai nuspręskite, kurioje vietoje bus jūsų medinė terasa. Labai svarbu atkreipti dėmesį į jos aukštį, nes nuo to priklausys konstrukcija. Absoliuti dauguma meistrų renkasi dvigubo karkaso konstrukciją – ji stabilesnė, reikalauja mažiau pamatų, o ir darbas greitesnis.  Aprašysime kaip statyti neaukštą, iki 0,5 metro aukščio terasą. Svarbu, kad nuo kaimynų namo arba žemės ploto ji būtų nutolusi daugiau nei vieno metro atstumu. Taip išvengsite ginčų bei užtikrinsite visų priešgaisrinės apsaugos taisyklių laikymosi. 


Reikalingos medžiagos ir įrankiai

Terasos įrengimui reikalingi įrankiai:

Kastuvas.

Sraigtinių pamatų įsukimo įranga(galima įsukti ir rankiniu būdu) arba Žemės grąžtas ir maišyklė, jei pamatai betoniniai.
Pjūklas (rekomenduojame elektrinį-diskinį, bet rankinio taip pat gali prireikti).
Suktukas.
Skersinio pjovimo pjūklas.
Plaktukas.
Gulsčiukas arba rotacinis lazeris tiksliems aukščiams išmatuoti.
Ruletė.
Kampainis.

Tipiškos medinės Terasos įrengimui reikalingos medžiagos:

Sraigtiniai pamatai.
Geotekstilė ir skalda.
Apatinis karkasas 45×95 mm (nekalibruotas 50×100 mm).

Viršutinis karkasas – lagės 45×70 mm (nekalibruotas 50×75 mm).

Lentos terasai 28×120 mm
Kitų išmatavimų lentos terasos perimetrui ir turėklams

Medvaržčiai mediniam karkasui – konstrukcijai.

G-tape lagių apsaugos juosta.

CAMO medsraigčiai terasinėms lentoms.

WOCA alyva terasos lentoms.

Terasos įrengimas 1 Etapas / Matavimai

Darbus pradėkime nuo tikslių matavimų. Pirmiausia, išvalykime vietą, kurioje bus terasa. Tada nustatykime kokiame aukštyje ją įrengsime. Reikia atsižvelgti į pastato durų aukštį. Svarbu, kad terasa būtų ne per žemai, nes reikės papildomų laiptų iš pastato. Idealiausias variantas – lygiai su pastato grindimis arba vienu laipteliu žemiau nei pastato grindys. Kai jau žinote savo terasos galutinį aukštį, galite paskaičiuoti ir kokiame aukštyje turi būti įsukti sraigtiniai poliai. Pavyzdžiui,  lentos 28 mm, viršutinis karkasas 70 mm, apatinis karkasas 95 mm. Viso193 mm. Vadinasi formulė tokia:

Viso terasos sumuštinio aukštis – 193 mm. Atėmus šį dydį iš aukščiausio terasos taško, tai yra terasinės lentos viršaus prie sienos, gausite polių atramos tašką. Dar keletą centimetrų “užmeskite” pasireguliavimui, tad iš aukščiausio taško reiktų atimti ±223-243mm

Nustatyti reikiamus aukščius Jums padės gulsčiukas arba rotacinis lazeris.

Terasos įrengimas 2 Etapas / Pamatai

Terasos apatinė plokštuma jau yra žinoma – aiškus jos aukštis, ilgis ir plotis. Pereikime prie kitų darbų – pamatų įrengimo. Rekomenduojama ±80 cm gylio pamatų poliai (geriausia žemiau įšalo lygio), o LRS str. numato, kad mažosios architektūros statiniams Lietuvoje reikalingi 80-120cm gylio pamatai.  Pamatai Išdėstyti eilėmis kas 1,2 metro lygiagrečiai terasos grindų klojimo krypčiai. 

Poliai kiekvienoje eilėje taip pat betonuojami  kas 1,2 m. Taigi, jei jūsų terasos ilgis 3 metrai, jums kiekvienoje eilėje reikės bent po 3 pamatų polius(vertinant, kad kraštuose sijos prasikiš už polio iki 30cm). Jei terasa didesnė – skaičiuokite atitinkamai. Atstumas tarp pačių polių eilėje ir eilių gali būti maždaug vienodas arba padalintas proporcingai. Kuo tvirtesnis pagrindas, tuo didesnį svorį terasa gali atlaikyti bei sumažėja siūbavimas.

SVARBU: bendra taisyklė, kad polius reikia stengtis įrengti 1.2m atstumu polių eilės kryptimi ir tokiu pačiu, 1.2m atstumu, tarp eilių (minimalių nuokrypių nevertinkite). Laikydamiesi tokių atstumų pataikysite praktiškai visiems populiariausiems konstruktyvo matmenims. Kita svarbi taisyklė, kad polių įrengimo atstumai priklauso nuo konstruktyvo, o ne nuo pačių polių, tad jei konstruktyvas bus aukštesnis, pvz 45×145, vadinasi ir atsparesnis linkimui, polius galėsite įrengti rečiau.

Prieš įsukdami sraigtinius polius arba gręždami skyles betonavimui, iškart pasižymėkite visus polių taškus terasos plokštumoje.

Atkreipkite dėmesį į žemės plotą po terasa. Nuo šiol jis nebebus naudojamas, tačiau gaus drėgmės, todėl gali augti pikžolės, žolė. Prieš montuodami karkasą ir sukdami terasos lenteles, po terasa paklokite geotekstilę ir ją prispauskite (akmenimis, smėliu, dar geriau skalda), kad vėliau galėtumėte jos kraštus apkasti ties terasos kraštais. Taip būsite tikri, kad žolės neprasiskvebs pro lenteles.

3 Etapas / Atraminės sijos

Ant įbetonuotų arba įsuktų į M tipo sraigtinių polių(Naudokite U tipo polius jei taip Jums patogiau) ilgasriegių montuojame atramines sijas 45×95 mm. Išgręžę skyles tašuose, užmauname tašą per sraigtus ir padedame ant poveržlės, kurią užsukame prieš tai. Sraigtus užveržiame veržlėmis iš viršaus, taip suspausdami siją. Nepamirškite, kad metalinės detalės turėtų būti cinkuotos arba nerūdijančio plieno. Priešingu atveju, gavusios drėgmės jos pradės rūdyti, o laikui bėgant gali nutrūkti.

Lagėms/gulekšniams dažnai naudojamos 45×70 mm matmuo(arba 45×95 mm), priklausomai nuo to, koks tarpatramis ir leidžiamas aukštis. Jas pradėkite montuoti priešinga apatinių tašų kryptimi, geriausia pirmąją nuo antrosios lagės atitraukti apie 100 – 200 mm, kad suvaldyti galimą lentų rietimąsi, o vėliau kas 400 – 450 mm (centrai). Montuodami tokiais atstumais būsite tikri, kad terasa bus tvirta ir stabili, bei lentos nelinguos, nesisukinės nuo temperatūrinių ir drėgmės pokyčių. Svarbu paminėti, kad atstumą tarp lagių dažniausiai nurodo lentų gamintojas, tad atkreipkite dėmesį į jų instrukcijas.

Lagės gali būti iki 30 cm ilgesnės nei paskutinė apatinė sija (prasikišti). Sumontavus lentas ir pridėjus paskutinę, bus aišku kokiu ilgiu nupjauti lages, kad terasa baigtųsi “sveika lenta“. Vėliau bus galima pritvirtinti dengiamąją plačią lentą iš šono, kad nesimatytų konstrukcija. Lages prie apatinio karkaso tvirtinkit medsraigčiais, pvz 6x150mm. 

SVARBU: mazgas tarp viršurinės lagės ir apatinės lentos dalies jautriausias pūviniui, todėl rekomenduotina viršutines lages apklijuoti apsaugine lagių juosta.

4 Etapas / Terasos grindų įrengimas

Tarp lentų reikia palikti 4 – 6 mm tarpus, kad ant terasos nesikauptų vanduo ir drėgmė. Taip pat lentos turėtų vietos “vaikščiojimui” veikiant sezoniškumui. Jei lentos pušinės ir labai drėgnos, galima daryti ir mažesnį 2 mm tarpą. Džiūstant lentoms tarpas padidės. Šiuolaikinės įrangos pagalba galima sumontuoti lentas, kad tvirtinimai nesimatytų. Tam yra naudojami specialūs įrankiai, kurie leidžia medvaržčius prisukti iš lentos šonų galvutes paliekant tarpeliuose pvz. CAMO įrankiai

Lentos yra taisyklingos formos, todėl tarpeliai bus lygūs tiek vienoje pusėje, tiek kitoje (žinoma, pasitaiko ir išsikraipiusių lentų). Geriausia lentas montuoti statmenai namui, o konstrukcijos pagalba formuoti nedidelį nuolydį lentų ilgiu apie 5-10mm į metrą, kad vanduo nuo terasos lentų nutekėtų. Taip pat renkantis lentas, geriausia vengti lentų sudūrimo, nes tai jautrūs pūvimui bet estetikai mazgai.

Terasos lentų tvirtinimui geriausia naudoti nematomą tvirtinimų sistemą, pavyzdžiui CAMO, kad terasos lentų tvirtinimai nesimatytų.

Terasos lentų kraštus palikit kiek ilgesnius, nei lagės kraštas. Ne visada pavyks nupjauti tiksliai ir lygiai su skersiniu pjūklu, todėl visas lentas pritvirtinus, diskiniu pjūklu galus galima nulyginti žymiai tiksliau. Nepamirškite, kad galite visada prisukti šoninę lentą, kuri paslėps apatines konstrukcijas.

5 Etapas / Laiptai ir turėklai

Nuspręskite kurioje vietoje norite padaryti laiptus, jei yra toks poreikis. Kai terasos yra itin žemos, dažnai laiptų nereikia įrenginėti. Jei terasa aukštesnė, galima padaryti laiptelius. Paimkite 50×200 mm storio lentas ir išpjaukite jų šonuose „krokodilo dantis“ – lygiagrečius trikampius, į kuriuos vėliau tvirtinsite laiptelius.

Po laiptų apačia reiktų įsukti sraigtinius arba betonuoti polius, kad laiptai nesmigtų į žemę. Turėklai taip pat nėra būtinas terasos atributas, tačiau, jei terasa aukštai – be jų neapsieisite. Juk terasoje nuolatos šurmuliuos žmonės, o kritimas kad ir nuo 50 cm aukščio terasos gali baigtis rimtomis traumomis. Turėklų atramas tvirtinkite prie lagių. Rekomendavome padaryti jas kiek ilgesnes nei polių laikiklių eilės pabaiga. Tiesiog įpjaukite kraštinę terasos lentelę prie atraminės lentos ir pritvirtinkite turėklų atramą. Ją galima sutvirtinti skersiniais, kuriuos galite kalti ir ant pačios terasos lentelės. Beliks ant atramos uždėti norimos konstrukcijos turėklą. Tai rekomenduojame padaryti iš 30×120 mm lentučių – viena tvirtinama ant viršaus, kita – iš lauko pusės, kad susiliestų kraštinėmis. Turėklai gali būti su papildoma apsauga. Tam reikės papildomai prikalti 50×50 mm tašelius – bent po vieną lygiai per vidurį matuojant nuo turėklo viršaus iki terasos lentų plokštumos. Galima ir daugiau, tik reikia tolygiai paskirstyti atstumus nuo vienos skersinės lentutės iki kitos. Nebūtinai tai turi būti tašeliai – gali būti ir kitokios lentutės arba metaliniai strypai.

Viskas, jūsų terasa pastatyta!

Norite, kad jūsų terasa tarnautų ilgai? Rekomenduojame kas metai skirti jai šiek tiek dėmesio ir lėšų bei medieną padengti specialia lauko alyva.

Individuali terasos skaičiuoklė

Nemokama konsultacija​

Turite klausimų, norite gauti individualų pasiūlymą?

Kontaktai
+370