TERASOS STOGAS

Rekomenduojame įsijungti HD kokybę

MŪSŲ TERASOS STOGO STATYBOS TECHNOLOGIJA

Keletas darbų pavyzdžių

Išskirtinis stoginės konstrukcijos dizainas

Klijuotos medienos - grūdinto stiklo stoginė

Skaidri danga - grūdintas stiklas

Skaidrus stogas - dvigubos lubos

Bituminių čerpelių stoginė

Skaidri danga - lygus profilis

TERASOS STOGO KONSTRUKCIJA

Terasa - papildomas kambarys lauke. Žodis lauke čia yra raktinis. Kadangi Lietuvoje oras nenuspėjamas net vasarą, rekomenduotina virš terasos grindų įsirengti stogą.

Gegnės. Jei gegnės klijuotos 50x100 mm matmens, jos turi būti paremtos išilgai kas 2-3m, atitinkamai jei 50x150 mm kas 3-4m ir 50x200 mm iki 5m. Gegnių galai turi būti nupjauti vertikaliai, kad prie jų taisyklingai galėtų pritvirtinti vėjalentę, o ant jos lietaus nutekėjimo sistemą. Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia atsisakyti visų matomų tvirtinimo elementų (kaip kampai ) ir prie sijos gegnes tvirtinti specialiais ilgais medsraigčiais.

Statiniai ir nešanti sija. Ploniausi stulpai terasos stogo konstrukcijai 95x95 mm. Dažniausiai pasitaikantys stulpai konstrukcijose 95x95 mm ir 145x145 mm. Tokia tendencija susiformavo ne todėl, kad toks dizainas gražiausias ar tokia konstrukcija tvirčiausia, tiesiog tai populiariausi ruošiniai pardavimo vietose ir tokių matmenų detalių nereikia užsakinėti specialiai. Optimaliausi stulpai stogo konstrukcijai 110x110 arba 120x120 mm, o tokias detales teks užsakinėti specialiai. Rekomenduotina stulpams ir sijai naudoti klijuotos medienos ruošinius, kadangi tai stoginės karkaso pagrindas ir yra labai gerai matomas. Klijuota mediena nesisuks ir neskilinės.

Grebėstai. Dažniausiai naudojami 45x45mm matmens grebėstai. Taip pat galima naudoto ir plačias 100x30 lentas, bet estetiškai šis variantas ne pats patraukliausias. Skaidriai stogo dangai grebėstai montuojami kas 500 - 800 mm atstumu.

Terasos stogo konstrukcija turėtų būti lengva ir neperkrauta. Kadangi terasos stogas dažniausiai įrengtas virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas, tokias kaip:

  • Grūdintas stiklas
  • Banguotos ar trapecijos profilio skaidrius lakštus
  • Lygų kanalinį polikarbonadą.

Kitas variantas terasos stogą dengti ir derinti prie esamos stogo dangos - skardos, šiferio, čerpių, bituminių čerpelių ar kitos tradicinės stogo dangos.

Pateikiame terasos stogo  montavimo 3D animaciją, karkaso pagrindui panaudojant medinę konstrukciją ir populiariausias stogo dangas:

  1. Plieninis stogas
  2. Polikarbonato stogas
  3. Grūdinto stiklo stogas
  4. Bituminių čerpelių stogas

Sumontuotų stoginių pavyzdžiai

Leave this field blank
 
Įkeliama... (0%)

Oops. A file with this name has already been uploaded.

Oops. This file type isn’t allowed.

Failas per didelis

0/10 Files uploaded

TOP

Augame ir ieškome naujų kolegų!

X