Medinės stoginės

Terasos komplekto
skaičiuoklė

Terasos medinės stoginės konstrukcija

Medinės stoginės padeda paversti terasą papildomu kambariu lauke. Žodis lauke čia yra raktinis. Kadangi Lietuvoje oras nenuspėjamas net vasarą, rekomenduotina virš terasos grindų įsirengti stogą.

Gegnės

Jei gegnės klijuotos 50×100 mm matmens, jos turi būti paremtos išilgai kas 2-3m, atitinkamai jei 50×150 mm kas 3-4m ir 50×200 mm iki 5m. Gegnių galai turi būti nupjauti vertikaliai, kad prie jų taisyklingai galėtų pritvirtinti vėjalentę, o ant jos lietaus nutekėjimo sistemą. Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia atsisakyti visų matomų tvirtinimo elementų (kaip kampai ) ir prie sijos gegnes tvirtinti specialiais ilgais medsraigčiais.

Statiniai ir nešanti sija

Ploniausi stulpai terasos stogo konstrukcijai 95×95 mm. Dažniausiai pasitaikantys stulpai konstrukcijose 95×95 mm ir 145×145 mm. Tokia tendencija susiformavo ne todėl, kad toks dizainas gražiausias ar tokia konstrukcija tvirčiausia, tiesiog tai populiariausi ruošiniai pardavimo vietose ir tokių matmenų detalių nereikia užsakinėti specialiai. Optimaliausi stulpai stogo konstrukcijai 110×110 arba 120×120 mm, o tokias detales teks užsakinėti specialiai. Rekomenduotina stulpams ir sijai naudoti klijuotos medienos ruošinius, kadangi tai stoginės karkaso pagrindas ir yra labai gerai matomas. Klijuota mediena nesisuks ir neskilinės.

Grebėstai

Dažniausiai naudojami 45x45mm matmens grebėstai. Taip pat galima naudoto ir plačias 100×30 lentas, bet estetiškai šis variantas ne pats patraukliausias. Skaidriai stogo dangai grebėstai montuojami kas 500 – 800 mm atstumu.

Terasos stogo konstrukcija turėtų būti lengva ir neperkrauta. Kadangi terasos stogas dažniausiai įrengtas virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas, tokias kaip:

  • Grūdintas stiklas
  • Banguotos ar trapecijos profilio skaidrius lakštus
  • Lygų kanalinį polikarbonadą.

Kitas variantas terasos stogą dengti ir derinti prie esamos stogo dangos – skardos, šiferio, čerpių, bituminių čerpelių ar kitos tradicinės stogo dangos.

Domina aliuminės stoginės?
Jas galite įsigyti mdsterasos.lt elektroninėje parduotvėje.

Pateikiame terasos stogo  montavimo 3D animaciją, karkaso pagrindui panaudojant medinę konstrukciją ir populiariausias stogo dangas:

  1. Plieninis stogas
  2. Polikarbonato stogas
  3. Grūdinto stiklo stogas
  4. Bituminių čerpelių stogas

Sumontuotų stoginių pavyzdžiai

Produktai terasos pagrindui

Domina aliuminės stoginės?
Jas galite įsigyti mdsterasos.lt elektroninėje parduotvėje.