Medinės stoginės

Medinių stoginių
produktai

Terasos medinės stoginės konstrukcija

Lietuvoje oras nenuspėjamas net vasarą, tad rekomenduotina virš terasos grindų įsirengti stogą. Medinės stoginės vienas populiariausių sprendimų tiek dėl optimalios kainos, tiek dėl prieinamumo.

Pamatai

Teisingai įrengtas pagrindas ar pamatai, apsprendžia statinio kokybę ir ilgaamžiškumą. Rekomenduojame stoginėms, nepaisant jos medinės ar aliuminės, pamatus įsirengti nepriklausomus nuo grindų. Egzistuoja mitas, kad stoginės kolonas galima remti tiesiai ant terasos lentų(jei jos įrengtos), bet toks būdas nėra patvariausias. Juk grindys gauna daugiausia drėgmės, jos greičiausiai ir supus. Tad geriau stoginių kolonoms įrengti nepriklausomus pamatus. Vienas iš būdų – betoniniai poliniai pamatai, kitas, vis populiaresnis dėl patogumo – sraigtiniai pamatai. Galima rinktis U arba M tipo sraigtinius pamatus. Priklausomai nuo stogo ir apkrovos, rinkitės nuo 1200 iki 1600mm ilgio polius.

Statiniai ir nešanti sija

Optimaliausios kolonos stogo konstrukcijai 110×110 arba 120×120 mm. Tokia tendencija susiformavo per ilgalaikę praktiką pagal dažniausią žmonių pasirinkimą. Nors populiariausi matmenys medienos pardavimo vietose 95×95 ir 145×145 mm, tai tiesiog senas medienos standartas, o ne geriausias pasirinkimas stogui. Rekomenduotina kolonoms ir sijai naudoti klijuotos medienos ruošinius, kadangi tai stoginės karkaso pagrindas ir yra labai gerai matomas. Klijuota mediena nesisukinėja bei mažiau skyla, tai itin svarbu medinėms lauko konstrukcijoms, kur medinė konstrukcija kartu ir apdaila.

Gegnės

Skaidrioms stoginių dangoms, dažniausiai Lietuvoje tai yra įvairių tipų Polikarbonatų dangos, naudojamos gegnės 45x145mm. Tokioms gegnėm galimas tarpatramis iki 4m ilgio, priklausomai nuo stogo nuolydžio laipsnio. Dažniausiai atstumas tarp gegnių 10mm kanalinio polikarbonato dangai ±700mm, nes taip išsidalina lygiomis dalimis polikarbonato lapai. Jei bus naudojama stiklo danga, rekomenduotina naudoti klijuotas 80x160mm gegnes. Dažniausiai atstumas tarp gegnių 10mm grūdintam stiklui ±900 – 1000mm. Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia atsisakyti visų matomų tvirtinimo elementų (kaip kampai ) ir prie sijos gegnes tvirtinti specialiais ilgais medsraigčiais.

Grebėstai

Dažniausiai naudojami 45x45mm matmens grebėstai. Taip pat galima naudoto ir plačias 100x30mm lentas, bet estetiškai šis variantas ne pats patraukliausias. Skaidriai stogo dangai grebėstai montuojami kas 500 – 800 mm atstumu priklausomai nuo stogo nuolydžio kampo bei naudojamos dangos parametrų.

medinės stoginės

Terasos stogo konstrukcija turėtų būti lengva ir neperkrauta. Kadangi terasos stogas dažniausiai įrengtas virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas, tokias kaip:

Lygų kanalinį polikarbonatą

Banguotą diamond polikarbonatą (itin tvirtas)

diamonds banguotas polikarbonatas2

 Grūdintą stiklą

Kitas variantas terasos stogą dengti ir derinti prie esamos stogo dangos – skardos, šiferio, čerpių, bituminių čerpelių ar kitos tradicinės stogo dangos.

Domina aliuminės stoginės?
Jas galite įsigyti mdsterasos.lt elektroninėje parduotvėje.

Pateikiame terasos stogo  montavimo 3D animaciją, karkaso pagrindui panaudojant medinę konstrukciją ir populiariausias stogo dangas:

  1. Plieninis stogas
  2. Polikarbonato stogas
  3. Grūdinto stiklo stogas
  4. Bituminių čerpelių stogas

Sumontuotų stoginių pavyzdžiai

Produktai terasos pagrindui

Domina aliuminės stoginės?
Jas galite įsigyti mdsterasos.lt elektroninėje parduotvėje.