Terasos pagrindo paruošimas

Terasos komplekto
skaičiuoklė

Terasos pagrindas

Terasa yra lengvos konstrukcijos statinys, tačiau pagrindas ar kitaip tariant, terasos pamatai jai reikalingi. Galima, žinoma, surinkti terasą tiesiog pasvaidžius plytų ant žolės, bet ji bus tiesiogine to žodžio prasme „plaukiojanti“ ir kiekvieną pavasarį „šiek tiek“ kitokia.

Terasos polių tipai

Pjedestalai

Reguliuojamos atramos kaip terasų pagrindas dažniausiai naudojamos ant eksplotuojamų stogų ar tvirto, tokio kaip betonas, trinkelės, pagrindo. Tokiose vietose, kur šiek tiek skiriasi aukštis, jomis lengva išsilyginti plokštumą.
 
Ant žemės tokia sistema, kai iškasamas gruntas, užpilamas skaldos sluoksnis, ji sutrombuojama, stabiliam pagrindui pasiekti panaudojamos šaligatvių plytos (jos sąlyginai nebrangios) ir ant jų montuojami pjedestalai, naudojama tada, kai po terasa daug (arba mažai, bet neaišku kurioje vietoje) svarbių komunikacijų ir gręžiant polius yra tikimybė jas pažeisti. Kitu atveju tokia sistema neapsimoka, nes yra brangesnė nei gręžtiniai betoniniai poliai.
 

Gręžtiniai betoniniai poliai 

Dažniausiai pasitaikantis polių tipas mūsuose. Patogus, tvirtas ir ilgaamžis būdas terasos pagrindui. Kaip ir tvoroms, Lietuvoje rekomenduojama polius gręžti 0,8 – 1,2m. Į polių, kaip tvirtinimo elementą, dažniausiai įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris tarnauja karkaso pritraukimui.

  1. Nedidelių gabaritų, įsukami be specialios technikos. Puikiai žinomas pavyzdys – įsukami pamatai Krinner
  2. Ilgi – 2-3m, dideliu sriegiu, įsukami į gruntą specialia technika. Atlaiko ypač dideles apkrovas, tinka naudoti šlaituose. Ant tokių galima statyti ir medinio namo priestatą.
  3. Įkalami metaliniai vamzdžiai. Tai technologija iš lieptų statybos. Į žemę sukalami metaliniai, geriausia cinkuoto metalo vamzdžiai. Galima pritaikyti nedidelių apkrovų statiniams, kaip 10-20m2 terasų grindims įrengti.

Tai ganėtinai greitas, patogus ir švarus būdas paruošti terasos pagrindą. Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali būti pigesnis arba brangesnis nei standartinis būdas betonuojant.