Terasų įrengimas

Komercinių objektų terasos: kokios medžiagos joms būtų tinkamiausios

Komercinių objektų terasos

Dalis komercinių objektų, tokių kaip modernūs biurai, viešojo maitinimo, apgyvendinimo, poilsio ar laisvalaikio erdvės, turi terasas. Nors komercinių objektų paskirtis gali būti pati įvairiausia, tačiau įprastai tokių pastatų terasos yra pritaikytos didesniam žmonių srautui nei individualių objektų terasos. Norint, kad tokios terasos tarnautų ir savo išvaizda būtų patrauklios lankytojams kuo ilgiau, verta žinoti, kokios statybinės medžiagos yra tinkamiausios komercinių terasų įrengimui.

Beveik dešimtmetį rinkoje veikiančios įmonės „MDS Terasos“ atstovai rekomenduoja tris praktiškiausias ir ilgaamžiškiausias medžiagas, kurios itin tinka komercinių objektų terasų statybai.

Pirmoji medžiaga – termomediena

Termiškai apdorotos pušies ar kitos medienos lentos dėl savo patvarumo, stabilumo, atsparumo aplinkos veiksniams ir kitų puikių savybių yra vienas tinkamiausių pasirinkimų komercinių objektų terasų grindų dangai. Tokių lentų terasa bus ne tik ilgaamžė, bet ir estetiškai patraukli bei jauki.

termomediena-1

Termomediena pasižymi stabilia struktūra, kuri sumažina jos polinkį į įtrūkimus, iškreipimus ar susitraukimus. Ši savybė tampa itin reikšminga terasų konstrukcijoms, ypač jei kalbame apie didelius temperatūros svyravimus arba intensyvų saulės poveikį. Terasinės termomedienos lentos tampa itin stabilios, patvarios, įgyja puikių termoizoliacinių savybių ir ilgiau išlaiko naujumo įspūdį. Atlikti tyrimai rodo, kad termiškai apdorotos pušies medienos šilumos laidumo koeficientas yra 20–25 proc. mažesnis nei termiškai neapdorotos pušies medienos. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad medis yra ganėtinai minkštas, todėl greitai gali matytis visi subraižymai  ar įspaudai.

Nusprendus rinktis medieną komerciniame objekte, „MDS Terasos“ specialistai rekomenduoja tik termo medieną dėl jos puikių eksploatacinių savybių. Ši statybinė medžiaga yra itin stabili, estetiška ir lengvai apdorojama, su šia mediena patogu dirbti, ji yra ilgaamžė!

Antroji medžiaga – WPC medžio plastiko kompozito lentos

Komercinių terasų, kuriose numatomas didesnis lankytojų srautas, grindų dangą rekomenduojama įrengti naudojant WPC terasines lentas, pagamintas iš medžio plastiko kompozito. Pagrindinis šių lentų privalumas – patogi, nekeičianti spalvos, neblunkanti, mažai priežiūros reikalaujanti eksploatacija, bei tai, kad estetiškai jos panašios į natūralios medienos lentas – didelis spalvų bei tekstūrų pasirinkimas pagal kiekvieno skonį. Kai kurios WPC lentos turi tokius tikroviškus medžio imitacijos raštus, spalvinį koloritą ir 3D reljefą, kad iš pirmo žvilgsnio jas sunku atskirti nuo medinių lentų. Renkantis medžio plastiko kompozito produktus komerciniams objektams, „MDS Terasos“ specialistai pataria atkreipti dėmesį į „Trex“ ir „Scandic WPC“, „Newood“ prekinių ženklų lentas. Taigi šios lentos yra tinkamos naudoti visuose objektuose, o ypač tose vietose, kur galimi dideli drėgmės kiekiai.

„Trex“ prekės ženklo WPC terasinės lentos gaminamos naudojant aukšto našumo apsauginę dangą, apgaubiančią kompozitinę lentą iš trijų pusių, tačiau leidžiančią WPC medžiagai kvėpuoti. Ši technologija leidžia apsaugoti terasinę lentą nuo aplinkos įtakos ir UV poveikio, suteikdama atsparumą spalvų išblukimui, dėmėms, įbrėžimams, pelėsiui ir graužikam. „Trex“ WPC lentas galima kloti ir prie baseinų – vandens chemikalai nesukelia struktūrinės žalos lentoms.

trex komerciniu terasu objektams

Dėl modernios apsaugos technologijos „Tex“ WPC terasinės lentos yra neslidžios, nesirutulioja, neišsikraipo, nesiplaišo, nesipučia nuo drėgmės, minimaliai susitraukia šaltuoju metų laiku, jų nereikia lakuoti ar dažyti. Gamybos procese naudojama išskirtinė patentuota „co-extrusion“ technologija, kai vienu metu liejama ir lentos šerdis, ir apsauginis sluoksnis.

„Trex“ WPC terasinėms lentoms suteikiama solidi 10 metų garantija komerciniams objektams, įskaitant išblukimą, dėmes, puvimą ir skilinėjimą.

Kitas analogas komercinių objektų terasų dangos įrengimui – „Scandic WPC“ lentos. Kaip ir kitos medžio-plastiko kompozito lentos, „Scandic WPC“ turi daug privalumų: yra neslidžios, nesudėtingai montuojamos, lengvai prižiūrimos, nedegios, atsparios pelėsiui ir puviniui. „Scandic WPC“ būdinga išskirtinė spalvų paletė, jos pagamintos naudojant saulės energiją. Pagal lentos tipą jos būna pilnavidurės, kurių itin tikroviškas medienos raštas ir 3D reljefas, arba dvipusės, šukuotos ar šukuotos / rifliuotos.

Naujausios technologijos leidžia „Scandic WPC“ lentų paviršių padengti specialiu, plonu apsauginiu sluoksniu, kuris patikimai apsaugo lentas nuo saulės poveikio, šalčio, temperatūros svyravimo, vandens garų ir pelėsio. Todėl šioms lentoms garantija nuo puvinio yra suteikiama net dešimčiai metų ir penkeriems metams nuo mechaninių defektų.

Trečioji medžiaga – porceliano plytelės

Porceliano plytelės galėtų būti pasirenkamos komercinių objektų terasoms dėl kelių priežasčių. Pirmoji – kai to reikalauja estetinis bendro eksterjero projekto išpildymas, antroji – kai reikalinga itin atspari drėgmei danga, ir trečioji – siekiant įrengti dangą, atsparią maisto, riebalų ir kitų tipų dėmėms.

komercines terasos

Porceliano plytelės – puikus spendimas tais atvejais, kai reikalinga skysčiams nepralaidi, ypač tvirta ir nesideformuojanti danga. Šios plytelės gaminamos iš natūralios žaliavos: baltojo molio, kvarcinio smėlio, įvairių mineralų. Po sudėtingo proceso, kurio metu mišinys yra apdorojamas net 1200 ℃ temperatūroje, jis virsta medžiaga, kuri savo savybėmis pranoksta ne tik įprastas keramikines plyteles, bet ir kai kuriuos natūralius akmenis.

Porcelianinėms plytelėms yra būdingas stiprumas, kietumas ir didesnis atsparumas vandeniui nei įprastų keramikinių plytelių, kurios įprastai yra pakankamai atsparios. Palyginus lauko porceliano plyteles su natūraliomis akmenų plytelėmis, pasakytina, kad jos yra daug kartų mažiau porėtos nei natūralaus akmens alternatyvos. Mažesnis poringumas pasiekiamas sumaišant molį su smulkesnėmis dalelėmis, kai, degant porceliano plyteles aukštesnėje temperatūroje, išgaunamas tvirtesnis, daug mažiau porėtas paviršius nei bet kurių natūralaus akmens lauko plytelių.

Kai kuriuose komerciniuose objektuose įrenginėjant terasas šios medžiagos net būna derinamos tarpusavyje. Aktyvesnėse zonose, kuriose, pavyzdžiui, būna gaminamas maistas, klojamos porceliano plytelės, o poilsio erdvėms pasirenkamos termomedienos ar WPC terasinės lentos.