Terasų įrengimas

Ką reikėtų žinoti įsirenginėjant terasą pajūrio regione?

Įsirenginėjant terasą pajūrio regione 2

Pajūrio regionas vieniems – gimtieji namai, kitiems – daug metų brandinta svajonių vieta nuosavam būstui ar atostogų vilai ant Baltijos ar Kuršių marių kranto įsirengti. Lietuviai vis aktyviau domisi galimybe turėti antrus namus – šeimos vilą, kotedžą, nuosavą namą ar butą su terasa netoli jūros, kopų ir miesto teršalų nepaliestų pušynų. Planuojant poilsio ar nuolatinio būsto statybas mūsų gintariniame regione statybinių medžiagų pasirinkimas dažnai atspindi estetinę dermę su pajūrio aplinka. Pastatų ir terasų apdailai pasirenkamos medžiagos, spalviškai ar reljefiškai derančios su smėliu, kopomis, akmenimis, pušų ir eglių mediena, gintaru ar uolienomis.

Suprantama – juk norisi, kad svajonių namai šalia ošiančios Baltijos būtų vizualiai itin patrauklūs. Ypatingos reikšmės šioje poilsio oazėje turi būsto terasa. Juk dažnai savo vizijose būtent terasoje, laikydami garuojančios kavos ar arbatos puodelį rankose, mėgaujamės gyvenimo pajūryje privalumais.

Kad maloni vizija patogiai leisti laiką pajūrio terasoje išliktų tokia pat viliojanti ir tikrovėje, prieš pradedant statybos darbus vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į estetinę terasos išvaizdą, bet ir į techninius lauko poilsio erdvės įrengimo aspektus siekiant, kad terasa būtų stabili, patogi ir ilgai tarnautų.

MDS Terasos nuotrauka

Ką reikėtų žinoti įsirenginėjant terasą pajūrio regione?

Daugiau nei dešimtmetį rinkoje dirbantys terasų profesionalai, įmonės „MDS Terasos“ atstovai, sako, kad, norint įsirengti terasą pajūrio regione, derėtų žinoti tam tikrus niuansus, kurie nulems stabilios ir kokybiškos terasos statybas. Įmonė „MDS Terasos“ įkūrė terasų centrą prie Kalotės, netoli Klaipėdos, kelyje Palanga–Klaipėda. Į šį centrą pajūrio gyventojai atvyksta norėdami įsigyti reikiamų medžiagų terasai įrengti. Įmonės atstovai mielai konsultuoja klientus dėl visų įrengimo klausimų ir padeda susikomplektuoti svajonių terasą. Ne vieną terasą pajūryje įrengę ar padėję įsirengti įmonės „MDS Terasos“ specialistai dalijasi vertingais patarimais, kurie padės savarankiškai arba su profesionalų pagalba įsirengti terasą pajūrio regione.

Į kokį dirvožemį suksime pamatus?

Įsirenginėjant terasą pajūrio regione privaloma atkreipti dėmesį į drėgmės kiekį ir dirvožemį. Juk būtent į jį reikės sukti sraigtinius polius įrenginėjant terasos pamatus. Jei dirvožemis smėlingas, patariama naudoti 76 mm pločio sraigtinius polius, kurie tvirčiau laikosi birioje medžiagoje.

Kokios terasos grindų dangos geriau atlaiko drėgmę?

Renkantis terasos grindų dangas objektams drėgnesniuose regionuose idealiai tinka termomedienos ir medžio plastiko kompozito WPC lentos bei porceliano plytelės.

MDS Terasos 3D maketas 1

Šios medžiagos yra ilgaamžės ir itin atsparios aplinkos sąlygoms, todėl nėra paveikios Baltijos jūros veikiamai atmosferai. Termiškai apdorota mediena pasižymi stabilia struktūra, kuri sumažina jos polinkį į įtrūkimus, iškreipimus ar susitraukimus. Veikiama terminio apdorojimo proceso medienos struktūra pakinta, padidėja atsparumas išorės veiksniams. Sumažėja reakcija į drėgmės pokyčius aplinkoje nepriklausomai nuo kintančių oro sąlygų, todėl termiškai apdorotos medienos lentos forma išlieka stabili.

Medžio plastiko kompozito lentos taip pat puikiai tinka pajūrio regiono terasų grindų dangai įrengti. Jos yra itin patvarios, ilgaamžės ir joms nereikia daug priežiūros. Speciali apdirbimo technologija leidžia apsaugoti WPC terasines lentas nuo aplinkos įtakos ir saulės poveikio, todėl jos neišblunka, tampa atsparios dėmėms, įbrėžimams, pelėsiui ir graužikams.

Rinkoje yra daug prekės ženklų, siūlančių medžio plastiko kompozito lentas terasoms, kurios savo estetine išvaizda neatsilieka nuo natūralios medienos lentų. Šių lentų medžio imitacijos raštai yra tokie tikroviški, kad iš pirmo žvilgsnio sunku suprasti, kad tai nėra natūralios medienos lenta.

Kaip įsirengti aktyvaus poilsio erdvę terasoje?

Laisvalaikis terasoje ne visada ir ne visiems asocijuojasi su ramybe ir pasyviu mėgavimusi gėrimo puodeliu. Šeimos ir draugų kompanijos terasose mėgsta leisti laiką gana aktyviai, ypač pajūryje. Terasoje galima švęsti šeimos šventes, rengti griliaus vakarėlius, pliuškentis vandens kubile ar baseine. Jei savo pajūrio terasą įsivaizduojate būtent kaip aktyvaus laisvalaikio erdvę, vertėtų apgalvoti, kokia grindų danga labiau tiktų tokiam laiko praleidimo būdui. Terasas, kuriose šurmuliuoja gyvenimas, ar bent tas zonas, kuriose vyksta daugiau veiksmo, galima iškloti porceliano plytelėmis. Ši apdailos medžiaga ne tik puikiai dera su pajūrio aplinka savo estetinėmis savybėmis, bet ir yra itin patvari ir ilgaamžė. Porcelianinės plytelės sėkmingai atlaiko drėgnesnes oro sąlygas, todėl šias plyteles itin rekomenduojama kloti prie baseinų, kubilų, griliaus kepimo zonoje. Lauko porceliano plytelių tankumas padaro jas atsparesnes skysčių ir dėmių įsiskverbimui, todėl jas yra lengviau prižiūrėti nei kito tipo lauko plyteles.

Įsirenginėjant terasą pajūrio regione 1

Koks stogas apsaugos terasą nuo kritulių?

Nors pajūris daugeliui asocijuosi su saulėtomis vasaros dienomis ir šiltais romantiškais vakarais, tačiau Lietuva yra šalis, kurioje dažnai lyja lietus ar siaučia stiprūs vėjai, ir tai vyksta visais metų laikais. Pajūrio regione orai dažnai būna dar permainingesni ir gausesni kritulių nei kitose šalies vietose. Todėl projektuojant ir įsirenginėjant terasą patariama iš anksto pagalvoti apie pastogę, patikimai apsaugančią nuo lietaus ir kitų kritulių. Šiuolaikinėse terasose dažniausiai yra įrengiamos aliuminio stoginės su polikarbonato danga arba modernios bioklimatinės pergolos. Abiejų tipų terasos stoginės pasižymi praktiškumu ir yra pritaikytos mūsų klimato sąlygoms. Jose būna integruoti funkcionalūs sprendimai: nematoma lietaus nubėgimo sistema, rankinis ar automatinis stogo valdymas, galimybė įsirengti šonines uždangas.

MDS Terasos 3D maketas

Kur slėptis nuo pajūrio vėjų?

Būtent šoninės terasos stoginės ar pergolos uždangos leidžia pasislėpti ne tik nuo pajūrio vėjo, bet ir nuo pašalinių akių. Tad jei terasoje įrengiama stoginė ar pergola, vienu šūviu nušaunami du zuikiai. Įrengiamas ne tik stogas, saugantis nuo kritulių ir kaitrių saulės spindulių, bet ir atsiranda galimybė susikurti jaukią privačią lauko erdvę pasitelkus stumdomas stiklines pertvaras ar automatines lauko roletų pergolas. Šoninių terasos uždangų įrengimas leidžia prailginti laisvalaikio lauke sezoną, mėgautis veikla terasoje kur kas ilgiau ir patogiau nepaisant pajūrio regiono klimato ypatumų.