Terasų įrengimas

Termomedienos lentos terasoms

Termomedienos lentos terasoms (1)

Termomedienos lentos terasoms: kodėl tai tinkamiausia medžiaga jūsų projektui

Kiekvienos terasos statyba prasideda nuo projektavimo ir reikiamų komponentų pasirinkimo, kurie dažnai priklauso nuo individualaus namo architektūros, bendros projekto spalvinės gamos ar asmeninį savininkų skonį atitinkančių pageidavimų. Terasos konstrukcijos medžiagos yra svarbus aspektas, lemiantis kokybiškos ir komfortiškos terasos įgyvendinimą. Termomediena yra viena populiariausių ir daugelio statybos specialistų terasų statybai rekomenduojama medžiaga, kurios savybės įtinka išrankiausiems. Šiame straipsnyje aptariama, kodėl termomedienos lentos yra tinkamiausias pasirinkimas terasų statybai.

Ilgalaikis atsparumas aplinkai

Vienas iš pagrindinių privalumų, dėl kurio statybininkai ir dizaineriai renkasi termomedieną, yra jos ilgalaikis atsparumas aplinkai. Termomediena gaminama kaitinant ir garais apdorojant natūralias medienos rūšis – dažniausiai eglę, pušį ar uosį, todėl ji yra žymiai atsparesnė drėgmei, puviniui nei termiškai neapdorota tos pačios rūšies mediena. Tai yra ypač svarbu, nes terasa yra nuolatinių oro sąlygų poveikio objektas. Be to, termomediena yra žymiai atsparesnė už neapdorotą tos pačios rūšies medieną ir kenkėjams: pelėsiui, grybams ir graužikams. Apdorojimo proceso metu nenaudojama chemija, todėl termiškai apdorota mediena nekenkia žmonėms ir aplinkai.

Pagal apdorojimo lygį ir naudojimo paskirtį termomediena skirstoma į klases Termo S ir Termo D. Termo S klasės termomediena tinka objektų vidaus apdailai. O Termo D klasės – lauko aplinkai, todėl būtent šios apdorojimo klasės medienos lentos yra naudojamos terasų, tvorų statybai, taip pat fasadų ir balkonų apdailai. Termo D klasės medienos lentos yra kaitinamos virš 200 laipsnių temperatūroje. Termiškai apdorojant stipriai pakinta hemiceciuliozės struktūra. Sumažėjus drėgmei ir maistinėms medžiagoms, mediena tampa atsparesnė grybeliams ir graužikams, vaikščiojimui, ir tarnauja ilgiau nei termiškai neapdorotos medienos rūšys.

Termomodifikacijos technologija

Šiluminio apdorojimo metu medienos temperatūra pirmiausia pakeliama virš 215 °C, o po to grįžtama į normalią temperatūrą. Apdorojimas trunka nuo 1,5 iki 3 dienų (priklausomai nuo žaliavos, drėgmės, matmenų ir nuo to, kokia bus medienos paskirtis) ir yra reguliuojamas naudojant karštą orą ir vandens garus. Medienos struktūra keičiasi, iš jos pašalinamas vanduo ir ištraukos, tokios kaip derva (terpenai). Veikiama terminio apdorojimo proceso, medienos struktūra pakinta, padidėja jos atsparumas išorės veiksniams. Sumažėja reakcija į drėgmės pokyčius aplinkoje nepriklausomai nuo kintančių oro sąlygų, termopušies medienos lentos forma išlieka stabili. Labiausiai terminio apdorojimo poveikis pušies medienai pasireiškia: matmenų stabilumu, ilgaamžiškumu ir spalvos tamsumu, kuri priklauso nuo temperatūros apdorojimo proceso metu – kuo ji aukštesnė, tuo spalva tamsesnė.

Termomedienos lentos terasoms (3)

Stabiliausia medienos struktūra

Termomediena pasižymi stabilia struktūra, kuri sumažina jos polinkį į įtrūkimus, iškreipimus ar susitraukimus. Ši savybė tampa itin reikšminga terasų konstrukcijoms, ypač jei kalbame apie didelius temperatūros svyravimus arba intensyvų saulės poveikį. Terasinės termomedienos lentos tampa itin stabilios, patvarios, įgyja puikių termoizoliacinių savybių ir ilgiau išlaiko naujumo įspūdį. Atlikti tyrimai rodo, kad termiškai apdorotos pušies medienos šilumos laidumo koeficientas yra 20–25 proc. mažesnis nei termiškai neapdorotos pušies medienos.

Termomedienos stabilumo privalumus pajunta ne tik objektų savininkai, bet ir terasas montuojantys meistrai. Ilgametę patirtį terasų srityje turinčios įmonės „MDS Terasos“ specialistai pabrėžia termomedienos stabilumo vertę iš meistrų perspektyvos. Įmonės specialistams svarbu, kad po metų jiems neskambintų klientai dėl nutrūkusių varžtų – dirbant su termomediena taip nenutinka. Ši statybinė medžiaga yra itin stabili, estetiška ir lengvai apdorojama, su šia mediena meistrams patogu dirbti, ji yra ilgaamžė!

Termomedienos lentos terasoms (4)

Graži išvaizda ir eksploatavimo privalumai

Termomedienos lentų patrauklumas taip pat atsiskleidžia per estetiką ir jutimines charakteristikas: natūralų kvapą, malonų lietimo pojūtį ir akustines savybes. Šie termomedienos lentų privalumai suteikia galimybių padidinti komfortą statybiniuose objektuose.

Termiškai apdorotos pušies lentos yra itin švelnios ir glotnios, draugiškiausios basai kojai. Tai, kad šios lentos nešerpetoja ir neturi pašinų, yra itin svarus privalumas terasų savininkams, auginantiems vaikus ir gyvūnus.

Termomediena išlaiko natūralaus medžio grožį (šakų ir rievių paveiktus spalvinius nelygumus), šiltą spalvą ir kvapą, suteikia jūsų terasai malonią, estetišką išvaizdą. Norint išlaikyti kuo natūralesnę pirminę termomedienos lentų spalvą, rekomenduojama lentas alyvuoti. Lentų paviršių galima padengti „Woca exterior oil“ alyva su pigmentu, kuri išsirinksite iš 13 spalvų paletės.

Veikiama saulės spindulių termomediena metams bėgant natūraliai pilkėja, įgauna pilkšvą sidabrinį atspalvį, kuris dera su gamtinės aplinkos elementais, tokiais kaip smėlis ar akmenys. Kartais terasų savininkai pageidauja būtent tokio terasinių lentų atsapalvio, nes jis puikiai dera su bendru namo dizainu, todėl leidžia terasinių lentų atspalviui organiškai kisti veikiant atmosferos sąlygoms. Tokiu atveju vis tiek rekomenduojama terasos lentas atnaujinti kasmet (priklausomai nuo eksploatavimo sąlygų ir terasos įrengimo krypties) – jas alyvuoti bespalve alyva.

Termomedienos lentos terasoms (5)

Lengvas montavimas ir priežiūra

Termomedienos lentos terasoms yra lengvos, stabilių matmenų. Tai palengvina jų montavimą ir sumažina statybų trukmę, leidžia greitai ir efektyviai užbaigti projektą. Termolentas terasose rekomenduojama montuoti naudojant sraigtinius pamatus, CAMO nematomą tvirtinimų sistemą ir „Protech“ medsraigčius.

Termopušies lentų priežiūra taip pat yra paprasta: termomedienai nereikia ypatingo dėmesio arba specialių cheminių medžiagų jos priežiūrai – pakanka tik reguliariai alyvuoti.

Termomedienos lentos terasoms (6)

Ekologiškumas

Dažnai termomediena yra gaunama naudojant ekologišką šaltinį. Tai svarbu siekiant pasirinkti draugišką aplinkai medžiagą.

Įmonė „MDS Terasos“, atstovaudama partnerių suomių įmonei HJT, Lietuvos rinkai tiekia tvarią skandinavišką termomedieną, sertifikuotą „Finotrol-PEFC-COC-1505“ sertifikatu „PEFC ST 2002:2013“. HJT specializacija – termiškai apdorotos medienos gamyba ir tolesnis apdirbimas siekiant patenkinti vartotojų poreikius ir laikytis finansiškai, ekologiškai ir socialiai tvarios miškininkystės principų. HJT yra vienas seniausių ir labiausiai patyrusių termomedienos gamintojų Europoje.

Termomedienos lentos terasoms (7)

Termomedienos lentos terasoms yra puikus pasirinkimas terasų statybai dėl atsparumo, stabilumo, ilgaamžiškumo, estetiško dizaino ir ekologiškumo. Termiškai apdorotos lentos daug mažiau skilinėja ir šerpetoja nei kitos lentų rūšys, populiarios mūsų krašte. Jei planuojate terasos projektą, termopušies mediena galėtų būti tinkamiausias statybų medžiagos pasirinkimas.