Specialisto patarimai

Trys sprendimai dėl terasos

terasos sprendimai

Trys sprendimai dėl terasos

Kas nesvajoja vasarą ištiesti kojas minkštame krėsle ir gurkšnoti kavutę nuosavoje terasoje? Tai tarsi privalomas nuosavo namo atributas bei jaukus traukos centras. Tačiau prieš mėgaujantis terasos privalumais reikia apgalvoti ko norite ir kaip to pasiekti. Pateikiame tris pagrindinius etapus-sprendimus, kuriuos turite būti apgalvoję dar prieš terasos montavimą.

trys sprendimai dėl terasos

Trys sprendimai dėl terasos, kuriuos reikia priimti iki atvykstant terasos montuotojams:

Pirmas sprendimas – terasos įrengimo vieta

Terasą įrengti ilgai netrunka, tačiau įrengus netinkamoje vietoje gali tekti ilgai kentėti nepatogumus. Štai, pavyzdžiui, šiaurinė namo siena nėra itin tinkama, nes ten nebus saulės ir bus nuolat vėsu. Pietinė per pačius vasaros karščius gali tapti tikra „kepykla“. Idealiausia vieta – pietvakariai. Tačiau ne vien tik pagal pasaulio kryptis reikia rinktis vietą. Apžiūrėkite kur atsiveria gražesnis vaizdas, kur yra jaukesnė vieta (pvz. vaizdas į alpinariumą), kur patogiau, kur arčiau įėjimas į namą. Sudėję visus pliusus ir minusus bei pasitarę su terasas jau įsirengusiais draugais (ar specialistais) apsispręskite dėl vietos.

Antras sprendimas – terasos lentos

Medis jaukiausia ir šilčiausia medžiaga terasos įrengimui, ypač grindims. Ant medinių grindų jauku ir prisėsti, ir vaikščioti basomis. Tačiau kokias terasines lentas rinktis?

Termiškai apdorotos terasinės lentos

Termo mediena – tai mediena apdorota karščiu ir dėl to tapusi daug atsparesnė drėgmei, pūvimui, grybeliui, į ją neįsigeria drėgmė, o ir estetinis vaizdas tikrai geras. Nuo seno ugnimi apdorota mediena naudojama lauke, po atviru dangumi.

Medžio kompozito terasinės lentos

Medžio kompozitu vadinamas medžio, plastiko bei tam tikrų cheminių elementų gaminys, dar kartais vadinamas medžio-plastiko terasinėmis lentomis. Šios lentos pasižymi unikalia forma ir gražiu dizainu. Medžio kompozito lentos itin atsparios atmosferos poveikiui, todėl tinkamos ir terasoms be stogo, dažnai išlaiko savo spalvą bei formą bet kokiomis sąlygomis, žinoma jei tai kokybiškas produktas.

Impregnuotos pušies terasinės lentos

Pušis – vietinė mediena, tad tai vienas pigiausių variantų rinkoje, išlaikantis patrauklų kainos ir kokybės santykį. Lentos yra impregnuojamos, sumontavus dažomos arba alyvuojamos, – tai padeda prailginti medienos naudojimo amžių. Terasinės lentos paprastai būna lygios arba rifliuotos, o dažant išgaunamas norimas atspalvis, todėl lengva pritaikyti prie bet kokio eksterjero.

Maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedis yra natūraliai apdovanotas gamtos, sakingas ir kietas medis. Galima teigti tai optimalus variantas kainos ir kokybės atžvilgiu. Tad nė kiek nestebina, jog jau daugelį metų ši mediena plačiai naudojamas lauko statiniams. Šiandien maumedžio terasinės lentos yra vienos populiariausių  Lietuvoje ir nesuklysime sakydami, jog bent pusė jūsų kaimynų savo terasas yra iškloję būtent maumedžio lentomis.

Priklausomai nuo pasirinktų terasinių lentų, reikia rinktis ir tvirtinimo elementus. Tačiau šioje srityje pasitikėkite profesionalais, jie žino, kokių tvirtinimo elementų reikia konkrečiu atveju. Medinėms terasinėms lentoms dažniausiai naudojami medvaržčiai, taip pat galimas variantas tvirtinti specialiomis vinimis arba paslėptomis tvirtinimo elementų sistemomis, kai lenta negręžiama kiaurai. Medvaržčiai suteikia amortizaciją terasai judant (kuomet vaikšto žmonės ar keičiantis sezonams bei temperatūrai), tuo tarpu tvirtinant vinimis išlieka galimybė, kad po keleto sezonų pasikeitimų teks susirasti giliai garaže paslėptą plaktuką ir perkalti vinis.

Trečias sprendimas – turėklai

Jei vieta, kurioje planuojate įrenginėti terasą yra ant šlaito ar tiesiog aukščiau sklypo reljefo, nieko baisaus, terasa netgi jaukesnė, kuomet yra aukščiau virš žemės. Tačiau tuomet reikia pagalvoti apie turėklus. Bendra taisyklė ir rekomendacija, kad turėklai privalomi, jei terasos aukštis nuo žemės yra virš 40 cm. Neatsargus žingsnis ir kritimas net iš 20 cm aukščio gali būti skaudus, o ką jau kalbėti apie pusmetrį. Jei turėklai iš visų pusių jums neatrodo stilingai, įkomponuokite gėlių klombas – tai bus pakankamas barjeras ir apsauga terasa vaikštantiems žmonėms bei vaikams.

Tikimės, kad trys sprendimai dėl terasos, kuriuos priimsite ankstyvajame terasos įrengimo etape, padės kuo sklandžiau įgyvendinti jūsų svajonių terasos projektą.