Klientų istorijos

Pasidaryk pats: terasos Vilniaus senamiestyje įrengimas

Terasos Vilniaus senamiestyje įrengimas

Terasų komplektai – viena populiariausių „MDS terasos“ parduodamų prekių. Padedame apskaičiuoti reikiamų medžiagų kiekius pagal individualius poreikius ir sukomplektuojame produktus, skirtus terasai įrengti, taip, kad klientams būtų kuo paprasčiau įsirengti terasą savarankiškai. Būtent taip ir pasielgė vilnietis Mantas. Įsigijęs medžiagas parduotuvėje „MDS terasos“, be didelio vargo sumontavo karkasą savo būsto terasai Vilniaus senamiestyje.

Vos per pusantros dienos „MDS terasos“ klientas Mantas savo rankomis įrengė lauko terasos karkasą. Džiaugiamės, kad nagingas klientas pasidalijo ne tik atsiliepimu apie įsigytas medžiagas, bet ir detaliai aprašė savarankiškai atliktus darbus.

Klientas: Mantas
Objektas: lauko terasa Ligoninės gatvėje, Vilniuje
Terasos dydis: 4 m x 5,8 m
Medžiagos įsigytos parduotuvėje „MDS terasos“:

  1. Guminiai pjedestalai-atramos (trijų skirtingų aukščių)
  2. Aliuminės lagės-skersiniai (susijungia į vieno aukšto plokštumą)
  3. Maumedžio medienos lentos (4 metrų ilgio)
  4. Guminiai padai (klojami po pjedestalais)
  5. Savisriegiai varžtai terasinės lentos tvirtinimui „Spax“
  6. Lipni lagių juosta terasų lagėms apsaugoti
  7. „Camo“ nerūdijančio plieno medsraigčiai

„MDS terasos“ kliento Manto atliktų darbų, įrengiant terasos karkasą, aprašymas

„MDS terasos“ įsigijus terasos priedus ir 4 metrų ilgio maumedžio medienos lentas, viskas buvo operatyviai sukomplektuota ir greitai pristatyta tiesiai į namus. Kadangi mūsų lauko terasa yra antrame aukšte, lentas sudėjome pirmo aukšto kiemelyje ir uždengėme. Terasos matmenys yra 4 m x 5,8 m su nutekėjimu per ilgį, todėl įsigytos 5,6 m aliuminės lagės buvo kaip tik.

Penktadienį išdėliojau 7 lages ant terasos grindų, tada braižiau, skaičiavau tarpus, kad liktų kuo mažiau atraižų. Trūkstamus 20 cm ilgio tarpelius kompensavau iš priekio ir galo metaliniais kampais pritvirtindamas lagę, todėl tarp sienos ir karkaso liko nedideli tarpeliai. Išėjo didelis stačiakampio rėmas pagal terasos kraštus.

Šeštadienio vėlyvą rytą tęsiau darbus. Suskaičiavęs po lygiai tarpus ir metaliniais kampais prisukau likusias 5 lages – išėjo 6 tarpai. Kad rėmas būtų tvirtesnis, reikėjo skersiniais sutvirtinti ilgąsias lages. Tam reikalui buvo likusi viena 5,6 metrų lagė ir du likučiai nuo trumpųjų rėmo kraštinių. Iš visų likučių išėjo 80 cm skersinis prie durų su dviem 12 cm skersinukais ir 15 vnt. skersinių, išmėtytų per visą rėmą. Skersinius tvirtinau tais pačiais metaliniais kampais su „MDS terasos“ sukomplektuotais savisriegiais varžtais. Rėmas pavyko pakankamai tvirtas.

Po to išdėliojau guminius pjedestalus-atramas. Kadangi terasoje suformuotas vandens nubėgimas, reikėjo net trijų aukščių pjedestalų. Patys žemiausi buvo panaudoti kraštuose. Toliau – aukštesni ir per vidurį – aukščiausi. Po visais pjedestalais padėjau guminius padus. Iš viso 35 vnt. Tolygiai išdėliojęs, pjedestalus prisukau tais pačiais savisriegiais, tačiau jų galvutės buvo per smulkios, todėl teko naudoti poveržles.

Dienos pabaigoje terasos karkaso įrengimo darbai buvo baigti. Sekmadienio rytą suklijavau lipnią lagių apsaugą ir artimiausiu laiku montuosiu lentas.

Darbus atlikau vienas. Su kavos pertraukėlėmis ir „nesiversdamas per galvą“. Iš viso užtrukau 1,5 dienos.

Be nerūdijančio plieno „Camo“ varžtų, kurie komplektuojami po 350 vnt., neliko nei vienos nepanaudotos detalės. Net paskutinį skersinuką sujungiau iš kelių atraižinių detalių ir taip sutapo, kad matmuo atitiko milimetrų tikslumu.

Nežinau, ar viską teisingai atlikau, bet terasos karkasas pavyko pakankamai tvirtas ir buvo smagu šiuos darbus atlikti pačiam.

Terasos karkaso įrengimas prieš ir po 

Terasos Vilniaus senamiestyje įrengimas