Terasos priežiūra

Terasos priežiūra – lakuoti ar alyvuoti?

terasų priežiūra alyva

Kai planuojant terasos statybas, kalba pradeda suktis apie tai, kokią medžiagą – medžio kompozitą ar natūralią medieną – pasirinkti, paprastai paperka natūralumas. Tačiau reikia nepamiršti, kad mediena yra įnoringa – ją reikės dažniau prižiūrėti, o visų pirma – papildomai padengti. Jei vis tik pasirinkote medieną, antrasis ne ką mažiau svarbus klausimas – terasos priežiūra. Alyvą ar laką rinktis medienos apsaugai? Apie tai pakalbėsime plačiau.

Terasos priežiūra. Kuo skiriasi lakas ir alyva?

Naudojant laką, mediena padengiama palyginti tvirta plėvele, kuri gerai saugo medį nuo aplinkos poveikio. Tačiau lakas turi vieną labai didelį trūkumą – medienos matmenys keičiasi kintant sezoniškumui ir lakas trūksta bei skilinėja, ima luptis. Norint atnaujinti atsilupusias terasos vietas, teks nušlifuoti visą lako sluoksnį ir tada laku terasą dengti iš naujo.

Dėl šio nepatogumo vis dažniau terasų priežiūrai pradėta naudoti alyva. Alyva nesudaro vientiso sluoksnio, nes įsigeria į medį, todėl atnaujinti galima tik eksploatacijos metu pažeistas terasos vietas. Alyva drėkina medį, suriša jo paviršių, dėl to šis mažiau šerpetoja, skilinėja ir lupasi.

Nuo tarybinės alyvos skiriasi kaip diena ir naktis

Deja, lietuviai vis dar atsargiai žvelgia į medienos aliejavimą. Tam įtakos turi praeityje susidaryta bloga nuomonė apie alyvą. Senosiomis alyvomis medieną dengti tekdavo daugybe sluoksnių, alyva džiūdavo ilgai, o ja padengtas paviršius greitai prarasdavo apsaugines savybes, buvo teplus ir sunkiai atnaujinamas, o pati alyva turėdavo nemalonų ir intensyvų kvapą.

Tačiau šiuolaikinės alyvos kokybė stipriai pasikeitė. Šiuo metu rinką užkariavo danų gaminama alyva „WOCA“, skirta visų rūšių medienai. Tai aukščiausios kokybės, draugiška aplinkai alyva, atspari išorės veiksniams, tokiems, kaip vanduo, lietus ar purvas. Ji taip pat apsaugo nuo UV spindulių, išblukimo, pelėsio bei grybelio atsiradimo, temperatūros svyravimų. Aliejavimas „WOCA“ produkcija ne tik apsaugos medieną nuo išorės veiksnių, tačiau ir prailgins jos tarnavimo laiką.

Sukūrė specialią technologiją

„WOCA“ aliejaus gamintojai sukūrė specialią technologiją, pavadintą „Hyper Cross Linking“. Ji leidžia išgauti stipriausią alyvos rišamąją medžiagą, dėl kurios alyva įsigeria į medieną ir giliai joje sukietėja, todėl aliejuota mediena tampa itin tvirta. „Hyper Cross Linking“ technologija užtikrina geresnį alyvos našumą, kadangi ja nualyvuota mediena mažiau susitraukia, geriau sukietėja ir mažiau praleidžia vandenį. Ši alyva gaminta vandens pagrindu. Jos sudėtyje yra mažai tirpiklio, todėl turi labai nestiprų kvapą ir yra visiškai skaidri.

terasos priežiūra

Daugybė privalumų ir jokių trūkumų

Taip pat „WOCA“ alyva yra išskirtinė tuo, kad ji yra laidi orui, todėl medienos poros lieka atviros, kas išsaugo natūralią medienos išvaizdą ir išryškina jos tekstūrą. Be to, aliejavimas drėkina medieną, suteikia jai norimą atspalvį ir blizgesį.

Na ir galų gale, „WOCA“ alyva yra mėgstama dar ir dėl to, kad siekiant nudažyti ir apsaugoti terasą, užtenka ją aliejuoti tik vieną kartą, ką padaryti yra labai paprasta. Tai atlikti reikėtų pavasarį, ruošiantis vasaros sezonui, o dar geriau du kart per metus, prieš vasarą ir prieš žiemą. Tada medieną apsaugosite tobulai.

„WOCA“  alyvos privalumai

Vieno karto sistema.
Lengva naudoti.
Tinka visoms medžio rūšims.
Draugiška aplinkai.
Apsaugo nuo UV spindulių ir nublukimo.
Apsaugo nuo pelėsio ir grybelio.
Apsaugo nuo vandens, purvo ir temperatūrų kaitų.
Maitina ir drėkina medieną.
Prailgina medienos eksploatacinį periodą.
Paryškina medienos struktūrą, atrodo natūraliai.
Beveik bekvapė.
Greitai džiūsta.
Maža išeiga.
Puikus kainos ir kokybės santykis.
„WOCA“ medienos priežiūros priemonės – paprasta naudoti, malonu rūpintis, lengva atnaujinti!