Terasų įrengimas

Sraigtiniai poliai – naujovė mažosios architektūros pasaulyje

sraigtiniai poliai 1

Kiekvienas statinys – ir nedidelė terasa, ir maža pirtelė – prasideda nuo pamatų. Bet ar žinojote, kad mažosios architektūros pamatus galima lengvai įrengti vos per kelias valandas, bet kokiu oru, ir tą galima daryti visus metus. Taip veiksmingai įgyvendinti statybinius projektus leidžia į gruntą įsukami plieno varžtai –sraigtiniai poliai, dar vadinami sraigtiniais pamatais. Tai ne tik naujovė, bet ir genialus sprendimas smulkiam architektūros statiniui.

Kas yra sraigtiniai poliai? Tai ne tik metaliniai strypai su sraigtais. Tai  revoliucija statybose, leidžianti į pamatus pažvelgti iš kitos perspektyvos, suteikianti patogumo ir efektyvumo.

Sraigtinių polių veikimo principas žavi savo paprastumu – jie veikia taip pat kaip medsraigčiai. Poliai įprastai montuojami rankiniu sukimo būdu. Sukant daugiau sraigtinių polių galima naudoti specialią polių sukimo įrangą, kuri dar labiau palengvina ir pagreitina montavimo procesą. Sukamas gilyn sraigtinis polius spaudžia gruntą tvirtai į jį įsisprausdamas, tad jo neišjudina. Šis veikimo principas leidžia įsukti polius beveik į bet kokį gruntą, jų nereikia papildomai tvirtinti. Nesusmukti sraigtiniams poliams padeda jų apvijos. Vertikali apkrova visame plote pasiskirsto per konstrukcijų sluoksnius.

Sraigtiniai pamatai yra kelių tipų. Populiariausi – M ir U tipo poliai – pritaikomi visiems galimiems smulkiesiems statiniams. Universalūs sraigtiniai pamatai tinka terasai, pavėsinei, tvorai, garažui, šiltnamiui, sandėliukui, voljerui, kubilui, net ir vaikų žaidimų aikštelei. Šių tipų sraigtiniai pamatai taip pat sėkmingai naudojami įrengiant statinius vandenyje: prieplaukas, lieptus, pirtis, įvairius tiltelius.

sraigtiniai poliai 2

Sraigtiniai pamatai: apžvalga ir analizė

Universaliausi M ir U tipo sraigtiniai poliai

M ir U tipo poliai suteikia architektūrai įvairovės. Jų panaudojimo galimybės beveik neribotos. Įgyvendinant terasos projektą galima veiksmingai ir lengvai integruoti M tipo polius ir taip užtikrinti terasos pamato tvirtumą. U tipo poliai dažniausiai naudojami statant tvoras ar pavėsines. Individualių objektų statybą galima įgyvendinti būtent dėl polių universalumo ir galimybės pritaikyti skirtingiems poreikiams. Sraigtiniai poliai gali būti lengvai derinami su kito tipo pamatais, pavyzdžiui, pjedestalais.

Dažniausiai terasoms ir kitiems lengviems statiniams naudojami sraigtiniai poliai yra 68mm diametro ir 885mm – 1300mm ilgio atsižvelgiant į grunto tipą ir kitus faktorius. Sunkesniems statiniams, tokiems kaip nedidelė pirtelė, vasarnamiams dažniausiai naudojama 76mm diametro ir 1200mm – 2050mm ilgio sraigtiniai pamatai.

sraigtiniai poliai

Atlaiko gana dideles apkrovas

Nors pats sraigtinis polius nėra labai masyvus, jis atlaiko gana dideles apkrovas. Įprastai sraigtiniai pamatai atlaiko 400–4000 kg vertikalią apkrovą priklausomai nuo polio diametro, metalo sienelės storio, ilgio ir kitų aspektų. . Sukant polių į žemę jį veikia trinties jėga ir nepertraukiamos apvijos dėl laikymo taškų. Dėl tos pačios apvijos, norint įsukti sraigtinį pamatą gilyn ir įveikti visus atramos taškus, reikia labai didelės jėgos. Spaudimo atveju sraigtas nori suktis, bet kadangi yra sujungtas su statiniu, suktis negali. Tai užtikrina pamato tvirtumą ir stabilumą.

Esminis sraigtinių pamatų privalumas – lengvas įrengimas

Kuo šie pamatai ypatingi? Pirmiausia, jie neteršia aplinkos. Norint įrengti stabilius mažosios architektūros statinių pamatus, nebereikia betonuoti ir kasti. Sraigtiniai pamatai yra ne tik lengvai montuojami, bet ir išsiskiria ypatingu tvirtumu. Jų įrengimas primena kūrybinį procesą, o ne sudėtingą inžineriją. Polių galima įsukti į žemę kaip varžtą, tik jis didesnis ir turi daugiau galimybių. Tai suteikia galimybę bet kuriam asmeniui, neturinčiam specialių profesinių įgūdžių, įrengti objekto pamatus be didelių išlaidų ir sudėtingų procesų. Ši kombinacija, pasižyminti paprastumu ir funkcionalumu, patraukli visiems, kurie nori sukurti ne tik tvirtą, bet ir lengvai įgyvendinamą projektą.

sraigtiniai poliai 3

Nuo oro sąlygų nepriklausantis stabilumas

Kodėl sraigtiniai poliai tampa nepakeičiama statybų dalimi? Todėl, kad juos pasitelkus objektų pamatus galima įrengti bet kokiu oru, ištisus metus. Sraigtiniai pamatai – tai ne tik praktiškas sprendimas, bet ir galimybė kurti be rūpesčių, suteikti statiniams stabilumo, kurio neveikia oro sąlygos.

sraigtiniai poliai 5

Vienas pagrindinių sraigtinių polių privalumų yra galimybė tęsti statybos darbus tą pačią dieną, skirtingai nei įrenginėjant betono pamatus. Tai aktualu ypač šaltuoju periodu, kai betono stingimo laikas itin pailgėja ir atitinkamai keičiasi projekto įgyvendinimo terminas. Kartais sakoma, kad sraigtiniai pamatai neatlaikys lietuviško šalto oro sąlygų ir žiemos įšalas iškels polius. Tai nepagrįsta, jei sraigtiniai pamatai teisingai įrengti, t. y. atsižvelgta į grunto ypatybes, aukštį virš žemės (iki konstrukcijos) ir apkrovas. Nepriklausomai nuo to, ar kyla stiprus vėjas, prasideda liūtys ar iškrenta daug sniego, jie išlieka stabilūs ir tvirti. Tai nėra tik praktinė savybė – tai patikimumo jausmas, kuris gali būti lemiamas užtikrinant statinių stabilumą, nepriklausomą nuo metų laikų kaitos.

Modernus sprendimas lauko apšvietimui – šviestuvo poliai

Viena iš įdomesnių naujovių mdsterasos.lt asortimente – pamatai lauko šviestuvams, kitaip vadinami šviestuvo poliais. Jie padeda sukurti kokybišką lauko erdvių apšvietimą. Pvz., jeigu pirminė pasirinkta šviestuvo vieta pasirodė netinkama, ją nesudėtinga pakeisti, kadangi sraigtinius polius lengva įsukti ir išsukti.

šviestuvo poliai

šviestuvo polis

Šviestuvo poliai leidžia sukurti neprilygstamą apšvietimą nešvaistant laiko kasimo ir betonavimo darbams. Be to, pačiuose poliuose yra paliktos ertmės elektros laidų instaliacijai. Tai puiki alternatyva tradiciniam lauko šviestuvų montavimo būdui. Jai būdingas naujoviškumas ir funkcionalumas, o išorės erdvėms suteikiama elegancija ir modernumas.

Šviestuvo polius

Draugiškumas aplinkai – svarbus tiems, kam rūpi

Kokią dar sraigtinių polių teikiamą naudą galima paminėti? Jie ne tik sutaupo laiką ir pastangas, bet ir yra draugiški aplinkai. Poliai negadina gamtos ir pasitarnauja siekiant tvarumo. Tai svarbu statybos industrijoje siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Sraigtiniai poliai – neabejotinai patogus pasirinkimas tiems, kam rūpi tvarumas ir draugiškumas aplinkai. Statybų procese nereikės naudoti betono, kuris gali neigiamai paveikti gruntą. Šie pamatai nedaro neigiamo poveikio gamtai ir leidžia būti sąmoningais aplinkos kūrėjais. Straigtinių polių naudojimas rodo pasiryžimą kurti ne tik šiuolaikinius, bet ir aplinkai draugiškus statybinius projektus.

sraigtiniai poliai 4