Terasos priežiūra

Sendintos medienos efektas maumedžio terasai

sendintos medienos efektas

Kaip išgaunamas sendintos medienos efektas maumedžio terasai?

Šioje apžvalgoje norime jums pristatyti produktą, kurio pagalba maumedžio terasai suteikiamas sendintos medienos efektas bei tolygus pilkas atspalvis. Sumontavus terasą, specialistai lentas pataria alyvuoti arba padengti kitais ne plėveliniais produktais. Dažnai terasai suteikiamos spalvos. Tokiu atveju, jei norima išlaikyti terasą nuolat gražią, ją tenka alyvuoti ar dažyti kasmet.

Nuosavas būstas reikalauja daug priežiūros ir įvairiausių darbų savaitgalį, tad vis daugiau žmonių projektuoja namus taip, kad namai tarnautų jiems, o ne jie namams. Besivadovaujantys šia filosofija, palieka terasos lentas natūralias, nedengtas jokia priemone, tikėdamiesi, kad nuo išorės ir UV spindulių poveikio jos greitai ir tolygiai papilkės. Lentos pilkėja išties gana greitai, tačiau ar tolygiai – kitas klausimas. Dažniausia ne.

Galbūt esatę girdėję apie “magišką” produktą, kurio pagalba galima tolygiai „nupilkinti“ terasos lentas ir jų nereikės dažyti naujai. Taip pat, tikriausiai girdėjote, kad to produkto pavadinimas – cheminė fomulė. Pasirodo tai geležies sulfatas.

MDS meistrų komandai pirmą kartą išgirdus šį pavadinimą teko prisiminti ne visai malonią darbinę patirtį. Vieną kartą, įrenginėjant terasą balkone, pirmiausiai sumontavome terasos grindis, o tada ėmėmės metalinių turėklų. Ramiai, nieko nenutuokdami, nupjovėme senus  porankius, laikiklius, kur reikėjo pašlifavome. Taip ant visų grindų pasklido metalo dulkės. Savaitgalio naktį pradėjo lyti ir anot užsakovų, šeštadienio rytą juos ištiko šokas – terasos vietose ant kurių palijo, maumedžio lentos papilkėjo. Mūsų komandai teko darbą atlikti dar kartą –  nušlifuoti visą, ką tik naujai įrengtą, terasą.

Šio produkto esmė – geležies dalelės, kurios pasklinda po medienos poras ir mediena nuo geležies spalvos papilkėja. Paskui dar ir saulė padaro savo.

Sausos terasos vaizdas

sausos terasos vaizdas po geležies sulfato

Šlapios terasos vaizdas

šlapios terasos vaizdas po geležies sulfato

Išvada: puikiai veikiantis produktas. Anot gamintojų, veikia ir kaip impregnantas. Sendintos medienos efektas ir itin gražus vaizdas išgaunamas kai mediena po apdirbimo geležies sulfatu, dar nutepama bespalve alyva.