Terasų įrengimas

„Scandic WPC“ terasinės lentos – sezono naujiena

scandic wpc

Terasų centras „MDS Terasos“ praėjusį 2023 metų sezoną pristatė vartotojams naują medžio-plastiko kompozito lentų prekės ženklą „Scandic WPC“. Šios lentos, tinkamos įrengti terasoms ir kitiems lauko objektams, gaminamos pagal naujausius medienos kompozito technologinius sprendimus. „Scandic WPC“ lentoms suteikiama dešimties metų garantija nuo puvinio ir penkerių metų garantija mechaniniams defektams yra puikus kokybės ir patikimumo įrodymas.

„Scandic WPC“ prekės ženklo lentos pasitarnaus kuriant terasas, kurios ne tik atrodo elegantiškai, bet taip pat yra ilgaamžės ir jas lengva prižiūrėti. Terasų lentos yra pagamintos atsižvelgus į aplinkos tvarumo principus, o dėl naujausių technologijų siūlomi produktai yra patikimi, pasižymi pagerintu atsparumu aplinkos poveikiui.

Įmonė „MDS Terasos“, būdama savo srities lydere, stengiasi nuolat atrasti ir pateikti Lietuvos rinkai naujų prekės ženklų kokybiškus, modernius terasų produktus, kurie atitiktų partnerių, meistrų, nuolatinių ir naujų fizinių klientų, kurie ieško kokybiškų produktų savo terasai, poreikius. Ilgametė patirtis leidžia kompentingai įvertinti produktų kokybę ir pirkėjams pasiūlyti tai, kas yra geriausia. Vienas tokių atradimų ir yra naujosios „Scandic WPC“ medžio-plastiko kompozito terasinės lentos.

„Scandic WPC“ lentų ypatumai. Kuo skiriasi nuo analogų?

Tiems, kuriems yra tekę susidurti su WPC medžio-plastiko kompozito lentomis, tikriausiai smalsu, kuo naujosios „Scandic WPC“ lentos skiriasi kitų prekės ženklų WPC lentų. Be to, kaip ir kitos medžio-plastiko kompozito lentos, „Scandic WPC“ turi daug privalumų: yra neslidžios, nesudėtingai montuojamos, lengvai prižiūrimos, nedegios, atsparios pelėsiui ir puviniui. „Scandic WPC“ būdinga išskirtinė spalvų paletė, jos pagamintos naudojant saulės energiją. Pagal lentos tipą jos būna pilnavidurės, kurių itin tikroviškas medienos raštas ir 3D reljefas, arba pilnavidurės dvipusės, šukuotos ar šukuotos / rifliuotos.

Skirtingi lentų tipai

„Scandic WPC“ lentos yra dviejų skirtingų tipų – M tipo lentos ir „Solid“. Kuo šie tipai skiriasi?

M tipo „Scandic WPC“ lentos yra viso tūrio, pasižymi medžio imitacijos raštų tikroviškumu, 3D reljefu ir unikalia keturių spalvų palete. Šio tipo lentos sulaukė didžiausio pirkėjų susidomėjimo praėjusį sezoną.

scandic wpc volcanic grey (4)

„Solid“ tipo „Scandic WPC“ lentos yra pilnavidurės, dvipusės. Viena lentos pusė yra šukuota, kita – šukuota / rifliuota.

Autentiška spalvų paletė

„Scandic WPC“ abiejų tipų lentų spalvų paletė buvo sukurta siekiant perteikti skandinavišką subtilumą. Šios spalvos reprezentuoja naujausias interjero tendencijas ir puikiai atspindi skandinavišką praktiškumą, gamtos spalvas, natūralias medžiagas ir autentiškumą.

M tipo lentų spalvų paletė

Kaip jau buvo minėta, M tipo „Scandic WPC“ lentas galima rinktis iš keturių spalvų paletės.

Pirmoji spalva – „Espresso“. Tai maloni ruda spalva su lengvu pilku atspalviu, kuris suteikia lentai rafinuoto šaltumo.

scandic wpc espresso (1)

Antroji spalva – „Volcanic Grey“. Tai rafinuota, gili, tamsiai pilka spalva, panaši į medžio anglį, turinti submetalinį atspalvį. Šios spalvos lentos yra artimiausias ir tinkamiausias pasirinkimas derinant jas terasoje su antracito spalvos detalėmis.

scandic wpc volcanic grey (1)

Trečioji spalva  „Sand“. Tai sodri smėlio spalva su šiltu karamelės atspalviu, kuris suteikia lentoms ir sumontuotoms terasų grindims jaukumo, sukuria šilumos pojūtį ir vientisumą su kitais mediniais paviršiais.

scandic wpc sand (1)

Ketvirtoji spalva – „Wood Brown“. Tai tamsiai ruda spalva su subtiliai prabangiu kakavos atspalviu. Šią spalvą renkasi tie, kurie nori įsirengti išskirtinio dizaino terasą, pratęsti namų jaukumą lauko erdvėje.

scandic wpc wood brown (1)

„Solid“ tipo lentų spalvų paletė

„Solid“ tipo „Scandic WPC“ lentas galima rinktis iš dviejų atspalvių paletės – „Espresso“ ir „Volcanic Grey“. Nors šių spalvų aprašymai yra identiški M tipo „Scandic WPC“ lentų aprašymams, tačiau šio kolorito „Solid“ tipo lentos atrodo šiek tiek kitaip dėl lentos faktūros, nes „Solid“ tipo lentų paviršius yra šukuotas. Ant šių lentų rudai pilka „Espresso“ ir antracitinė „Volcanic Grey“ atsiskleidžia naujais atspalviais ir pustoniais.

scandic wpc solid espresso (1)

scandic wpc solid volcanic grey (1)

Tikroviški medienos raštai

M tipo „Scandic WPC“ lentų raštas itin tikroviškai atspindi medinės lentos struktūrą. Lentos atrodo itin natūraliai, jų išvaizda primena organinės medienos lentas. Šį įspūdį dar labiau sustiprina iškilus 3D lentos reljefas, primenantis natūralios medienos faktūrą. Tinkamai eksploatuojamos lentos tarnauja dešimtmečius ir išlaiko visas pirminės išvaizdos savybes.

Įvairios panaudojimo galimybės

„Solid“ tipo „Scandic WPC“ lentos yra pilnavidurės ir dvipusės, todėl lentą galima naudoti iš abiejų pusių. Viena pusė šukuota rifliumi, kita tiesiog šukuota. Toks lentos funkcionalumas leidžia ją įvairiai panaudoti.

scandic wpc solid volcanic grey (2)

„Scandic WPC“ lentų priežiūra

Pirmiausia vertėtų paminėti, kad dėl techninių savybių „Scandic WPC“ lentos yra itin atsparios nusidėvėjimui, smūgiams, puviniui, drėgmei ir oro sąlygoms. Jos nesisluoksniuoja, jose neatsiranda įtrūkimų ir kitų defektų. Dėl unikalaus medienos ir plastiko savybių derinio šios lentos itin atsparios išoriniams veiksniams ir idealiai tinka Lietuvos klimato sąlygoms. Puikios techninės „Scandic WPC“ lentų savybės lemia lengvą jų priežiūrą. Šioms lentoms nereikia išskirtinės priežiūros ar alyvavimo – pakanka reguliariai valyti nešvarumus ir kritulių sankaupas.

Pritaikytos vaikščioti basomis

Kita puiki techninė šių lentų savybė lemia tai, kad lentos nėra slidžios. Dėl minkšto poliuretano medžiagos paviršiaus ir medžio imitacijos grūdėto rašto atsparumas slydimui pranoksta alternatyvias kompozito lentas. Šios lentos nešerpetoja ir yra pritaikytos vaikščioti basomis.

Apsauginis sluoksnis nuo išorės veiksnių

Naujausios technologijos leidžia „Scandic WPC“ lentų paviršių padengti specialiu, plonu apsauginiu sluoksniu, kuris patikimai apsaugo lentas nuo saulės poveikio, šalčio, temperatūros svyravimo, vandens garų ir pelėsio. Todėl šioms lentoms garantija nuo puvinio yra suteikiama net dešimčiai metų ir penkeriems metams nuo mechaninių defektų.

„Scandic WPC“ – tai tvarus sprendimas

Apžvelgiant „Scandic WPC“ lentų technines savybes taip pat svarbus tvarumo faktorius, pabrėžiantis šio prekės ženklo patikimumą ir tai, kaip šios lentos yra gamintos. Lentoms gaminti naudojamas tik perdirbtas plastikas (HDPE), jos pagamintos pasitelkus saulės energiją. Todėl „Scandic WPC“ lentos puikiai tiks tiems, kurie ieško tvarių gaminių eksterjero projektams įgyvendinti.

Paprastas montavimas

Svarbu paminėti, kad, be visų puikių išvardytų techninių charakteristikų, „Scandic WPC“ lentoms būdingas dar vienas reikšmingas privalumas – jos greitai ir paprastai montuojamos. Tai padeda meistrams ir objektų savininkams efektyviai atlikti terasos ar kito statinio grindų montavimo darbus, sutaupyti laiko. Taisyklingai sumontuotos lentos yra stabilios ir tvirtos, puikiai atrodo estetiškai.

Kad „Scandic WPC“ lentų montavimas vyktų sklandžiai, sekite šiomis techninėmis rekomendacijomis, kurias pateikia „MDS Terasos“ specialistai:

  1. Montuokite lentas nematoma tvirtinimo sistema.

Montuojant nematoma tvirtinimo sistema paviršiuje nesimatys vinių, varžtų galvučių ar kitų tvirtinimo detalių. Tai leidžia mėgaujantis vaikščioti basomis ir džiaugtis vientisu estetiniu vaizdu.

  1. Neklokite lentų tiesiai ant žemės.

Lentos neturi būti klojamos tiesiai ant žemės, jos turi būti pritvirtintos prie tinkamos atraminės konstrukcijos sijų.

  1. Naudokite aliuminio arba cinkuoto metalo profilius, medines sijas.

Atraminei konstrukcijai rekomenduojama naudoti aliuminio arba cinkuoto metalo profilius, medines sijas. Konstrukcija turi būti suformuota taip, kad susidarytų lygiagrečios, tolygiai išdėstytos eilės su nuolydžiu vandens nutekėjimui.

  1. Atkreipkite dėmesį į formuojamus atstumus ir tarpus.

Nuolydis nuo pastato pusės turėtų būti 5–10 mm 1 metre. Rekomenduojamas atstumas tarp lagių neturėtų viršyti 40 cm. Siekiant išvengti lentų rietimosi tarp pirmos ir antros kraštinių lagių tarpus rekomenduojame sumažinti iki 20 cm.

  1. Palikite erdvės plėtimuisi.

Jungiant lentas reikia palikti išsiplėtimo tarpą 6 mm.

Medžio-plastiko kompozito lentos terasose montuojamos itin sparčiai, o „Scandic WPC“ gaminiai, pasižymintys puikiomis techninėmis savybėmis, šį procesą dar labiau palengvina. Jei terasos grindų dangą montuosite patys, vadovaukitės pateiktomis ekspertų rekomendacijomis arba susisiekite su „MDS Terasos“ komanda. Kvalifikuoti specialistai padės ne tik išsirinkti tinkamiausią lentų tipą ir spalvą, bet ir pakonsultuos visais montavimo ir reikiamų papildomų priemonių įsigijimo klausimais.