Specialisto patarimai

Patarimai terasos statybai

patarimai terasos statybai

4 patarimai terasos statybai

Terasa – tai papildomas kambarys jūsų namuose vasarą ir dėl to tikrai verta šiek tiek pasistengti. Kad terasa taptų jūsų svajonių vieta, svarbu, kad ji būtų tinkamai pastatyta ir prižiūrima. Štai, keli patarimai terasos statybai, padėsiantys atkreipti dėmesį į svarbiausius aspektus.

Pamatas

Norint išvengti problemų jau po pirmos žiemos, pamatams turi būti skiriamas reikiamas dėmesys. O be to, tai juk jūsų terasos pagrindas. Vienas patogiausių būdų – gręžtiniai poliniai pamatai. Paprastai tokių pamatų įrengimas atliekamas tokiais etapais:

Augalinio grunto nukasimas.
Skylių poliams išgręžimas.
Polių betonavimas.
Kol betonas nesustingęs, į polius įkišami metaliniai sraigtai ar kiti tvirtinimo elementai karkasui.
Terasos ploto padengimas geoteksitle.
Ant geotekstilės užpilama skalda ar paprastas smėlis.

Karkasas

Naudokite solidesnių matmenų karkasą, tada ir jūsų lauko terasa bus tvirtesnė, pavyzdžiui 100×100 mm karkasui ant pamatų. Šios sijos tvirtinamos sraigtų pagalba prie polių. Nepamirškite tarp betono ir medžio padėti ruberoido. Taip prailginsite karkaso tarnavimo laiką.

Ant apatinio karkaso montuojamos lagės. Dažniausiai 100×50 mm arba 150×50 mm. Vėlgi, kuo solidesnė konstrukcija, tuo tvirčiau. Kadangi dažniausiai sutinkamų terasinių lentų storiai 22 – 28 mm, rekomenduojama, kad atstumai tarp lagių centrų būtų nedaugiau 500 – 600 mm.

Grindys

Terasinės lentos taip pat labai svarbi terasos dalis, tiek estetine tiek kokybės prasme. Patartina nepataupyti šiame etape jei norite, kad terasa būtų ilgaamžė. Dažniausiai pasitaikantys terasinių lentų pločiai 28×120 mm ir 28×145 mm. Lentos prie karkaso tvirtinamos nerūdijančiais varžtais. Galima tvirtinti ir vinimis, bet tada tikėtina, vinių galvutes kiekvienais metais teks perkalti.

Dažymas

Dažniausiai terasinės lentos yra impregnuotos antiseptikais ir dažnai sandėliuojamos lauko sąlygomis, o tai reiškia, kad po montavimo Jūsų terasa vis dar prisigėrusi drėgmės. Todėl patartina palaukti bent mėnesį ar du kol lentos visiškai išdžius, tai vėlgi priklauso ir nuo oro sąlygų. Lentoms išdžiūvus, jas galima padengti alyva ar beplevėline dažyve/beicu. Svarbiausia naudoti specialiai laukui ir grindims skirtas medžiagas.

Tikimės, kad šie patarimai terasos statybai padės kuo sklandžiau ir efektyviau įgyvendinti terasos įrengimo darbus.