Terasų įrengimas

Kodėl verta įsirengti porceliano plytelių terasą?

porceliano plyteles
Porceliano plytelių terasa

Tiems, kurie nori įsirengti gražias ir kokybiškas terasos grindis, greičiausiai kyla klausimas, kokią terasos grindų dangą pasirinkti. Džiugu, kad tradicinėms medinių ar plastiko kompozito lentų terasų grindims atsiranda vis daugiau alternatyvų, tai ir didesnė pasirinkimo įvairovė objektų savininkams. Įvairių stilių statybos projektams būtini skirtingi sprendimai, todėl norint įrengti autentiško dizaino ir ilgaamžę lauko terasą, tenka pasukti galvą ne tik architektams ir eksterjero dizaineriams, bet ir produktų gamintojams. Jie stengiasi pateikti rinkai ne tik kokybiškus, ilgai tarnausiančius, bet ir skirtingus estetinius poreikius atitinkančius lauko erdvių ir terasos grindų dangos gaminius, tenkinančius įvairiausius skonius.

Vienas tokių produktų, pamėgtas ne tik dizainerių bet ir terasų savininkų, – porceliano plytelės, kurios laikomos puikia alternatyva natūraliems akmenims ir terasų lentoms. Terasų centro „MDS Terasos“ atstovai teigia, kad, pasiūlę vartotojams itališkas porceliano plyteles, netrukus sulaukė itin teigiamų pirkėjų vertinimų. Pirkėjai džiaugėsi puikiais terasų projektais, kuriuos leido įgyvendinti būtent porceliano plytelės. Taigi, kodėl ir jums vertėtų lauko terasos grindis iškloti porceliano plytelėmis?

Trumpa porceliano plytelių apžvalga

Porceliano plytelės – puikus spendimas tais atvejais, kai reikalinga skysčiams nepralaidi, ypač tvirta ir nesideformuojanti danga. Šios plytelės gaminamos iš natūralios žaliavos: baltojo molio, kvarcinio smėlio, įvairių mineralų. Po sudėtingo proceso, kurio metu mišinys yra apdorojamas net 1200 ℃ temperatūroje, jis virsta medžiaga, kuri savo savybėmis pranoksta ne tik įprastas keramikines plyteles, bet ir kai kuriuos natūralius akmenis.

Anksčiau lauko porceliano plytelės buvo žymiai brangesnės, tačiau pastaruoju metu jos tapo įperkamos daugumai. Todėl porceliano plytelės, įrengiant lauko erdves, ėmė vis labiau populiarėti.

Kodėl lauko porceliano plytelės tokios atsparios?

Porcelianinė plytelė – tai keraminio tipo plytelė, kuriai būdingas stiprumas, kietumas ir didesnis atsparumas vandeniui nei įprastų keramikinių plytelių, kurios įprastai yra pakankamai atsparios. Palyginus lauko porceliano plyteles su natūraliomis akmenų plytelėmis, pasakytina, kad jos yra daug kartų mažiau porėtos nei natūralaus akmens alternatyvos. Mažesnis poringumas pasiekiamas sumaišant molį su smulkesnėmis dalelėmis, kai, degant porceliano plyteles aukštesnėje temperatūroje, išgaunamas tvirtesnis, daug mažiau porėtas paviršius nei bet kurių natūralaus akmens lauko plytelių.

Porceliano plytelių terasa

Lauko porceliano plytelių montavimas

Lauko porceliano plytelių montavimo procesas gali užtrukti ilgiau ir pareikalauti daugiau kruopštumo nei montuojant kitokio tipo lauko plyteles. Pati medžiaga yra labai kieta, todėl nėra lengva atlikti tikslius pjūvius be specialių įrankių, kuriuos turi kiekvienas profesionalus plytelių klojėjas. Tausojant brangias medžiagas vertėtų pasamdyti profesionalų meistrą, nors tai ir padidins bendras projekto išlaidas.

Lauko porceliano plyteles galima montuoti keliais būdais. Vienas būdas – pakloti plyteles naudojantis pjedestalais. Tada porcelianinių lauko plytelių nereikės klijuoti ir bus lengva daryti pakeitimus pagal poreikį.

Kitas būdas – montuoti porceliano plyteles ant įprasto karkaso, kaip ir lentas, nenaudojant skiedinio. Toks būdas suteiks patį geriausią rezultatą stabilumo prasme, tačiau jis yra finansiškai brangesnis.

Montavimo priedai

Kad plytelių danga būtų paklota kokybiškai, prireiks įvairių priedų: aliuminio sistemų, kurios naudojamos karkaso įrengimui, reguliuojamų atramų-pjedestalų, jų stabilumą užtikrinančių guminių padukų, plytelių laikiklių, fiksatorių atramai nuo sienos, plytelių kėlimo įrankio ar pjedestalų reguliavimo rakto. Visus šiuos priedus galima įsigyti specializuotoje elektroninėje parduotuvėje mdsterasos.lt ir fiziniuose prekybos skyriuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Dizaino galimybės ir laisvė

Porceliano plytelių gamybos procesas leidžia šiam medžiagų deriniui imituoti įvairias statybines medžiagas ir taip išgauti natūralaus marmuro, granito, betono, terakotos ir net tikro medžio efektą, kurį dėl tikroviškumo sunku atskirti nuo natūralios medžiagos. Šios savybės porceliano plytelėms lauko erdvėse suteikia universalumą, ilgaamžiškumą ir dizaino lankstumą.

Nepralaidumas skysčiams

Lauko porceliano grindų plytelės yra vienas patvariausių terasos grindų pasirinkimų. Jos yra kietos, tankios ir stiprios. Porcelianas atlaiko sunkiausias oro sąlygas ir temperatūros svyravimus. Jį galima naudoti ir komerciniuose objektuose. Lauko porceliano plytelių tankumas padaro jas atsparesnes skysčiams ir dėmėms, todėl šias plyteles lengviau prižiūrėti nei kito tipo lauko plyteles.

Priežiūra ir remontas

Nors lauko porceliano plytelės yra itin atsparios dėmėms, pažeidimams ir įmirkiui, jos vis dar gali būti pažeidžiamos, jeigu jas nuolat veikia žalingi veiksniai, pavyzdžiui, buities medžiagų išsiliejimas – vyno ir gazuotų gėrimų, jei jie nebuvo nedelsiant išvalyti. Rūpestingai ir greitai šalinant žalingus išsiliejimus, periodiškai valant lauko porceliano plyteles nuo kritulių sankaupų, išsaugoma ilgaamžė plytelių išvaizda.

Lauko plytelių nešvarumus patariama pirmiausia nušluoti šluota, tada nuplauti stipria vandens srove sodo žarna ar specialiu vandens srovės aparatu. Porceliano plytelių paviršių taip pat labai paprasta dezinfekuoti, jei yra toks poreikis.

Kiti lauko porceliano plytelių privalumai

Atsparios šalčiui, neužšąlančios.
Gerokai atsparesnės įtrūkimams, įbrėžimams, skilimui.
Atsparios UV spinduliams – saulėje nepraranda savo pirminės išvaizdos.
Nereikia specialios priežiūros ar valymo, galima valyti ir šveisti įvairiomis priemonėmis.
Ekologiškas sprendimas – porcelianas yra tvari ir perdirbama medžiaga.
Neslidžios – saugi neslystanti grindų danga.
Atlaiko dideles apkrovas ir temperatūros kaitą.

Pažeistų plytelių keitimas

Jei terasos grindyse ar kitoje lauko erdvės dangoje dėl nelaimingo įvykio atsirado pažeistų porceliano plytelių, jas nėra sudėtinga pašalinti ir pakeisti. Tokiais atvejais, norint išspręsti spalvos atitikimo problemą, visada rekomenduojama įsigyti šiek tiek daugiau plytelių nei reikia, ir saugoti papildomą dėžutę, kadangi tos pačios porceliano rūšies kitos partijos gaminio atspalvis gali skirtis nuo anksčiau įsigytų plytelių.

Taigi, ar lauko porceliano plytelės yra geriausias pasirinkimas jūsų projektui?

Lauko porceliano plytelės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori įsirengti tvirtą, ilgaamžę ir aukštus estetinius standartus atitinkančią terasos grindų dangą. Privalumas – galimybė rinktis iš subtilių spalvų palečių ir natūralias gamtos žaliavas ir reljefus imituojančių raštų, tokių kaip medis ar uolienos, suteikiančių ypatingą dizaino lankstumą. Minimali priežiūra ir puikūs techniniai parametrai garantuoja terasos grindų ilgaamžiškumą ir praktiškumą. Rezultatas – tvirta ir stilinga grindų danga, galinti tarnauti dešimtmečius.

Terakotos, medžio, betono, sendinto metalo ir granito imitacijos, įvairių dydžių, spalvų ir formų terasines lauko porceliano plyteles galite išsirinkti elektroninėje parduotuvėje mdsterasos.lt.