Specialisto patarimai

Terasų profesionalai pataria kaip išsirinkti medsraigčius terasai

kaip išsirinkti medsraigčius terasai

Kaip išsirinkti medsraigčius terasai?

Terasų profesionalai pataria kaip išsirinkti medsraigčius terasai, kokius tvirtinimo tipus naudoti skirtingoms konstrukcijoms. Terasa – tai atviras mūsų namų kambarys lauke, o terasos grindys ir konstrukcija dažniausiai iš medžio. Tad mūsų Lietuvėlės oro sąlygomis lauko grindys gauna visko – ir vėjo, ir lietaus, ir saulės, ir šalčio, ir sniego. Nieko stebėtino, kad pas mus terasos achilo kulnas lentos ir jų tvirtinimas.   

Dažniausiai pasitaikantys terasos lentų tvirtinimų tipai

Vinys.
Standartiniai medsraigčiai, skirti lentas tvirtinti sukant juos per lentos viršų.
Nematomi tvirtinimai – įvairios kaladėlės, plokštelės, skirtos montuoti terasines lentas paslėptu būdu tarp lentų arba lentų apačioje.
Nematomi terasų tvirtinimai CAMO, skirti montuoti lentas paslėptu būdu, įsukant savisriegius į lentas kampu.

terasine vinis

Vinys. Šiandien, kai technologijos ir montavimo technika taip pažengę į priekį, vinys terasų montavimui naudojamos retai. Nebent šaudomos dėl montavimo greičio. Kaip ten bebūtų, medis lauke (ir netik) judėjo ir judės, tad dėl nuolatinių matmenų pasikeitimų vinys ištraukiamos ir jas reikės nuolat perkalinėti. Tiesa, jei nematote tame nieko blogo, tai patikimas (ilgaamžiškumo prasme) ir pigus būdas montuoti terasos lentoms. Vinys terasoms turėtų būti specialios – žieduotos arba suktos, taip pat geriausia cinkuotos karštu būdu arba dar geriau nerūdijančio plieno.

Standartiniai terasų medsraigčiai. Jei Jūs nieko prieš, kad terasos lentų tvirtinimai būtų matomi, tai patikimiausias būdas montuoti terasines lentas. Standartinių terasos medsraigčių būna įvairių, su antikoroziniu padengimu arba nerūdijančio plieno. Paprasto plieno antikoroziniu padengimu varžtai dažniausiai naudojami minkštoms medžio rūšims, pvz. pušiai, o štai maumedį sukti su tokiais jau rizikinga, nebent siauras lentas. Kietmedžiui rekomenduojami tvirtinimai tik nerūdijančio plieno, o prieš tai lentas geriausia pragręžti.

nematomi tvirtinimaiNematomi tvirtinimai – įvairios kaladėlės, plokštelės. Dažnai tai sąlyginai brangūs tvirtinimo elementai, taip pat jų montavimas sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau jei tvirtinimas suprojektuotas prisukti prie lentos iš Apačios. Standartinės kaladėlės, vadinami “Clips’ai” patogesnis sprendimas, jei lentos turi įpjovas šonuose. Abiem atvejais, jei sumontuotoje terasoje reikės išimti lentą iš vidurio, teks arba atsukti visas lentas iki jos, arba supjaustyti tą lentą. Estetine prasme šis montavimo būdas kokybiškas, nes grindys jau bus be matomų sraigtų ir artimesnės estetiškam vidaus grindų vaizdui be varžtų, tik su tarpeliais.

Paslėptas tvirtinimo tipas CAMO, suprojektuotas terasoms ir fasadams. Šis tvirtinimo tipas universalus ir išsiskiria tuo, kad galima praktiškai bet kurią terasinę lentą sumontuoti taip, kad terasos sraigtai nesimatytų. Technologija, kaip ir dauguma gerų inovacijų, grindžiama paprastumu, kai specialaus CAMO įrankio pagalba specialiai suprojektuoti terasų sraigtą nukreipiami šonu į terasines lentas. Tokiu būdu sraigtai nesimato, o jei reikia išmontuoti bet kurią terasos lentą, tai galima padaryti taip pat lengvai kaip prisukti nepažeidžiant visos terasos. Daugiau apie CAMO spauskite čia – CAMO TVIRTINIMAI.

Kaip išsirinkti medsraigčius terasai?