Kaip įrengti LED apšvietimą terasai

Terasa su LED apšvietimu

Šįkart Giedrius, meistras iš @terasele, pasidalino savo patirtimi, kaip įsirengti terasos perimetru LED apšvietimą.

Pridėjome foto, kad būtų aiškiau ir truputį paaiškinimų.

Žinoma, visiems bus įdomu biudžetas, tad iškart apie ekonomiką:

Visas apšvietimo medžiagas Giedrius perka įmonėje Lemona. Sistema susideda iš – LED juostos (pasidalino, kad perka tik kokybišką „korėjiečių“ gamybos 😉 ), „trafas“ (transformatorius – srovės keitiklis), šiek tiek laidų ir U aliuminio profiliukas įleisti LED‘ui. Tokios sistemėlės kaina apie 15eur/m, jei kalba eina ~10m ilgį. Didesniam kiekiui kaina atitinkamai mažėja. Truputį apie „trafo“ (transformatoriaus) pasirinkimą – skaičiuokite grubiai 7W į metrą LED’o. Pavyzdžiui – 8-10m LED juostos bus reikalingas 80W srovės keitiklis.

Įrengimo kaina – apytiksliai LED įrengimas kainuoja 10-15eur/m, vėlgi, priklausomai kiek metrų, kokios lentos, ir koks auksarankis darys. O jei tas auksarankis esate Jūs, vadinasi kainuos kita valiuta – laiku.

Apie įrengimą: apvadinėje terasos grindų lentoje įrengiamas/įfrezuojamas griovelis aliuminio profiliukui. Įklijuojamas aliuminis profilis, o prie jo – LED juosta. Apvadinė lenta pritvirtinama prie lagių kampais, kad būtų paremta iš apačios. Kiek reikia atitraukti nuo karkaso priklauso nuo to, kaip užbaigsite šonus, bet apytiksliai, reikalingi 3cm šoninei lentai ir tiek pat -apšvietimui.

Voilà. Štai ir viskas, ką reikia padaryti, jei „vasaros naktį“ norite paskraidyti su „Starship erdvėlaiviu“ savo kieme!

Žinoma, procesas ir daugiau rezultato – galerijoje: