Atlikti darbai

Dalinis terasos lentų keitimas ir spalvos išlyginimas

dalinis terasos lentų keitimas

Dalinis terasos lentų keitimas

Terasų savininkų baubas – dalinis terasos lentų keitimas ir spalvos išlyginimas ne visuomet yra pagrįstas. Daugelis žmonių pusiau susidėvėjusioje terasoje bijo keisti lentas kurios jau šiek tiek “mačiusios gyvenimo” – papuvusios ar per daug suskilusios. Bijo, kad terasa taps panai į zebro kailį ir niekaip nepavyks sulyginti spalvos. Bet anaiptol, to bijoti nereikėtų. Terasą galima atnaujinti ir dalinai – įsigyti keletą naujų lentų, po sumontavimo visą terasą nuplauti intensyviu terasų plovikliu ir po to pamiksavus spalvas peralyvuoti visą terasą.

Jūsų dėmesiui pateiksime pavyzdį – kaip po nelinksmų ugnies išdaigų buvo restauruota dalis terasos, bei papasakosime kaip sulyginome lentų spalvą.

Dalinis terasos lentų keitimasApdegusi terasos dalis

Senos impregnuotos pušies lentos skiriasi nuo naujų keliais aspektais: senų paviršius paveiktas UV spindulių, jis yra išblukęs ir pilko atspalvio, lentos paskilinėjusios nuo drėgmės ir karščio. Natūralu, kad alyvos įsigeriamumas ant tokio paviršiaus yra žymiai didesnis – todėl tos pačios spalvos alyva visiškai skiriasi padengus ant senos ir naujos lentos. Nauja lenta turi rusvą, neišblukusį atspalvi ir lygų paviršių – tai reiškia, kad alyvos įsigeria mažiau, o spalva gaunasi tokia, kaip gamintojo atspalvių paletėje.

dalinis lentu keitimasDalinė terasos restauracija

Norint suvienodinti paviršius reikia visą terasą nuplauti su intensyvaus poveikio valikliu “WOCA deep cleaner”. Jo efektas – atnaujina papilkėjusį senų lentų paviršių, o naujoms lentoms sušvelnina šviežią rudą atspalvį.

Po plovimo lentos vizualiai supanašėja, bet jų alyvos įsigeriamumas dar vis kardinaliai skiriasi, todėl nutepus vieno atspalvio alyva jos neatrodys vienodai.

Todėl naujoms lentoms buvo naudotas “WOCA Merbau” atspalvis, o senoms – “Merbau” spalva maišyta su “Natural” spalva. Kaip jau minėjome, būtent dėl didesnio įsigeriamumo reikalinga keliais tonais šviesesnė alyva – kitu atveju į lentą įsigers per daug pigmento. Nauja lenta perteikia tikrą “Merbau” spalvą, o po kelių pamaišymų radome idealų alyvos santykį jau buvusioms lentoms.

dalinis lentu alyvavimasTerasos lentu spalvos pritaikymas
Galutinis rezultatas
atnaujintos terasos lentosSulyginta terasos lentų spalva