Specialisto patarimai

Alyvos dėmės ant WPC lentų. Ar galima išvalyti?

dėmės ant wpc lentu

Ar galima išvalyti alyvos dėmes ant WPC lentų? Paprastai tokie klausimai nekyla ir apie juos net negalvojame, kol patys nesusiduriame. MDS terasos komanda vieno sezono metu susidūrė su šia problema. Montuojant terasą, viršutine lentos puse palietėme alyvuotą karkasą. Liko dėmės. Ką daryti? Kokybiška, skvarbi alyva, kaip ją išvalyti?

alyva ant wpc lentos

Kreipėmės pagalbos į WPC terasinių lentų gamintojus. Jie mums rekomendavo bei davė išbandyti kažkokį “slaptą skystį”. Ant buteliuko nebuvo etiketės su informacija kokia tai priemonė. Panaudojus paslaptingą preparatą dėmės šiek tiek nublanko, tačiau visiškai neišnyko.

wpc lentos valymas

Kilo klausimas kaip elgtis vartotojams jei eksploatuojant savo terasą atsitiktų tokia bėda.
Atlikome eksperimentą.

Ar galima išvalyti alyvos dėmės ant WPC lentų: eksperimentinės veiklos eiga

Statybinių medžiagų prekybos centre įsigijome valiklį.
Bandymui naudojome pušų sakų alyvą “Gjoco” (labai taki) ir paprastą dvitaktį tepalą.

alyvos

Po pirmo valymo sulaukėme vos pastebimo rezultato. Pagal instrukciją, tokiu atveju rekomenduojama pakartoti valymo procedūrą dar kartą ir nuplauti lentą vandeniu. Taip ir padarėme.

valiklis ant wpc lentos

Po antrojo valymo priemone rezultatas buvo žymiai geresnis, tačiau liko priemonės žymės, greičiausiai dėl to, jog nepakankamai nuskalavome lentą.

isdziuvusi wpc lenta

Išvada: alyvos valymo nuo WPC terasinės lentos rezultatas priklauso nuo daug aplinkybių: kokia tai lenta, kokia alyva, kiek laiko praėjo nuo alyvos patekimo ant lentos.  Tačiau išvalyti lentas nuo alyvos dėmių – įmanoma.