Specialisto patarimai

Aliuminio stoginė ar pergola – kurią geriau rinktis?

Aliuminio stoginė

Individualių namų savininkai, mėgstantys leisti laiką lauko terasoje, vienbalsiai pritars, kad patogiai terasai reikia stogo. Daugelis tai suvokia ne iš karto, tad pirminiame terasos projektavimo ir įrengimo etape apie stogą nepagalvojama. Vis dėlto gyvenimo nuosavame name patirtis priverčia prie šio klausimo sugrįžti vėliau ir apsispręsti, kokį terasos stogą įsirengti.

Vienas veiksnių, skatinančių sumontuoti stogą terasoje, yra kintančios klimato sąlygos. Gyvename Lietuvoje, kurioje keturių metų laikų meteorologinius ypatumus pajuntame fiziškai. Tačiau net vasarą atviroje terasoje galima sulaukti sezoniškumo apraiškų: vieną dieną gali kaitinti saulė, kitą – pūsti stiprus vėjas, trečią – pliaupti lietus. Būna momentų, kai visi šie reiškiniai sutelpa vienos dienos oruose. Todėl terasa su įrengtu stogu leidžia ne tik pratęsti šiltojo sezono malonumus, bet ir apsisaugoti nuo įvairiausių gamtos reiškinių, nesutrikdyti ištaigaus šeimos laisvalaikio.

Kuo vadovautis renkantis terasos stogą?

Yra keletas galimų pasirinkimų, leidžiančių padidinti terasos funkcionalumą. Terasų centro „MDS Terasos“ profesionalai asmenims, galvojantiems apie terasos stogo įrengimą, siūlo rinktis aliuminio stogines arba pergolas. Tačiau kokiais kriterijais vadovautis renkantis vieną ar kitą variantą?

Praktiškumas

Stogas su nuolydžiu visada yra pirma parinktis – dėl suderinimo su egzistuojančiais stogo nuolydžiais estetikos prasme ir mūsų klimato ypatumais – stogas turi būti tvirtas ir atlaikyti galimas lietuviškų orų apkrovas. Tą leidžia įgyvendinti aliuminio stoginė „Štutgart“ kartu su polikarbonato danga. Šiuo atveju neprarandama šviesa virš vitrininių langų, bet terasa apsaugoma nuo lietaus, o žiemos metu 16 mm polikarbonato danga atlaiko sniego audras. Aliuminio stoginė – praktiškas sprendimas, nereikalaujantis daug priežiūros.

Modernumas

Kitas kriterijus, pagal kurį patariama rinktis terasos stogo variantą, yra modernumas ir estetika. Be to, kad terasos stogas būtų pagamintas iš kokybiškų medžiagų ir nereikalautų daug praktinės priežiūros, svarbu, kad jis nepriekaištingai derėtų su aplinka, įsilietų į bendrą architektūrinę visumą. Tokiu atveju vertėtų atkreipti dėmesį į estetinę stoginės išvaizdą ir išmanių sistemų integraciją, todėl siekiantiems modernaus estetinio sprendimo patartina įsirengti bioklimatinę pergolą.

pergolos (3)

Funkcionalumas

Nors iš pirmo žvilgsnio terasos stoginė atrodo itin paprastas statinys, tačiau jos konstrukcijai netrūksta funkcionalių sprendimų, pavyzdžiui, aliuminio stoginės ir pergolos turi integruotą nematomą lietaus nubėgimo sistemą. Pergolų funkcionalumą dar papildo rankinis ar automatinis stogo valdymas ir LED apšvietimo funkcija. Galimybė įrengti šonines uždangas (stumdomas arba stacionarias) yra numatyta tiek aliuminio stoginėse, tiek pergolose. Todėl renkantis terasos stoginę vertėtų iš anksto apgalvoti, kokio funkcionalumo gali prireikti dabar ar ateityje.

Erdviškumas

Terasos stogo pasirinkimą gali lemti ir objekto vieta. Verta atsižvelgti į lauko erdvės ypatumus ir terasos poziją pasaulio krypčių atžvilgiu. Jei terasa įrengta pietinėje namo pusėje – pirminis stoginės tikslas bus sukurti pavėsį nuo kaitrių saulės spindulių dienos metu. Ir atvirkščiai, jei terasa įrengta toje namo pusėje, kurioje mažai saulės ar natūralų apšvietimą užstoja objektų ar augalų šešėliai, – norėsis įsirengti tokį stogą, kuris kuo mažiau blokuotų saulės šviesą. Jei arti terasos yra kaimyniniai objektai, galbūt norėsis nuo jų atsitverti šoninėmis dangomis, kurias galima įrengti aliuminio stoginėse ir pergolose.

Aliuminio stoginė

Stabilumas

Terasos stogo stabilumą užtikrina jo konstrukcija ir medžiagos, iš kurių jis pagamintas. Todėl verta atkreipti dėmesį į stogo dangos ir atraminių konstrukcijų medžiagiškumą. Ne mažiau svarbūs yra tvirtinimo elementai ir valdymo sistema, terasos stoginių montavimo ir demontavimo galimybė.

Taigi, aliuminio stoginė ar pergola? Skirtingi poreikiai – skirtingi pasirinkimai

Aliuminio stoginė „Štutgart“ – praktiškas pasirinkimas

Aliuminio stoginė „Štutgart“ pagaminta iš tvirtų, aukštos kokybės aliuminio profilių yra stabili ir itin patvari. Ilgaamžė aliuminio konstrukcija turi integruotą nematomą lietaus nubėgimo sistemą: tvirtą lataką su standumo briauna ir polietileninius vamzdžius lietaus nuvedimo sistemai. Aliuminio profilių gamybai naudojamos specialios technologijos, suteikiančios apsaugą nuo išorės veiksnių ir atmosferos poveikio, todėl konstrukcija nereikalauja specialios priežiūros ir ilgai tarnauja. Aliuminės stoginės stogo danga pagaminta iš aukščiausios kokybės 16 mm kanalinio polikarbonato dangos. Jai suteikiama 10 metų gamintojo garantija.

Aliuminio stoginė

Šviesios dangos spalvos padeda išlaikyti šviesos pralaidumą ir atviros erdvės pojūtį, sykiu apsaugo nuo išorės veiksnių. Esant poreikiui galima įrengti stancionarias sieneles ar slankiojančias stiklines sistemas. Stoginė „Štutgart“ puikiai tiks terasų savininkams, vertinantiems kokybę ir stabilumą.

Stoginė-pergola „Nida“ – prabangus komfortas

Bioklimatinė pergola „Nida“ turi daug privalumų ir nuo kitų, stacionarius stogus turinčių, stoginių pirmiausia išsiskiria transformuojamu, nuotoliniu būdu valdomu stogu. Pravėrus stogo lameles galima įsileisti norimą kiekį gryno oro, šviesos ir saulės, arba visiškai uždaryti stogą norint išvengti kritulių ir kaitrių saulės spindulių. Pergolos stogo lamelės yra suprojektuotos atlaikyti 60 kg/m2 sniego apkrovą, todėl yra pritaikytos ir žiemos sezonui. Gausaus snygio atveju rekomenduojama lameles nusivalyti arba laikyti atidarytas vertikaliai.

pergolos (1)

Pati pergolos konstrukcija taip pat turi daug privalumų: lengvos aliuminio sijos, padengtos kokybiškais milteliniais dažais, patvarūs tvirtinimai ir specialūs latakai susikaupusiam vandeniui nutekėti. Pergolos rėmuose galima integruoti nuotoliniu būdu valdomas uždangas – medžiaginius roletus. Be to, pergola yra mobili ir greitai surenkama. Tai patogiai montuojamas ir demontuojamas statinys, kuriam nereikia statybų leidimo.

Pergolos „Nida“ pasirinkimas itin pasiteisins ieškantiems estetiškų lauko erdvės sprendimų. Subtilus dizainas, derantis su funkcionalumu ir kokybiškomis medžiagomis, skirtas asmenims, vertinantiems šiuolaikišką, autentišką ir patogią lauko poilsio erdvę.

pergolos (2)

Akivaizdu, kad planuojant įsirengti terasos stoginę, derėtų susipažinti su rinkos siūlomais sprendimais, tinkamai įvertinti jų suderinamumą su lauko erdvės vizija. Priimant vieną ar kitą sprendimą, verta pasitelkti profesionalų pagalbą. „MDS Terasos“ profesionalai kompetentingai konsultuoja stoginių įrengimo klausimais, įsigilina į individualius poreikius, profesionaliai išanalizuoja terasos ir bendro statybinio projekto ypatumus ir padeda pasirinkti tinkamiausią sprendimą.