Terasos priežiūra

WPC terasos lentos spalvos atnaujinimas

WPC terasinių lentų spalvos atnaujinimas: 5 etapai

WPC kompozito terasos lentos sukurtos kaip ilgaamžė terasos apdaila. Įsirengę terasą tikimės visada idealaus vaizdo, tačiau UV spinduliai ir kitos oro sąlygos veikia lentas, tad jų spalvų ryškumas po truputį blunka. Drauge su WOCA alyva specialistais norime pasidalinti patarimais, kaip galite lengvai atnaujinti medžio-plastiko kompozito terasos spalvą.

Nors WOCA alyva sukurta alyvuoti natūralaus medžio terasas, kartu WOCA technologai patvirtina, kad su šia alyva galima puikiai atnaujinti WPC lentas. Dalinamės patarimais, kaip alyvuoti WPC medžio-plastiko kompozito terasą su daniška alyva WOCA.

Pagrindiniai etapai kaip naudoti WOCA alyvą su pigmentu

Prieš pradedant alyvuoti gerai suplakite alyvos skardinę.
Atidarius pakuotę su alyvą, ją dar kartą gerai sumaišykite, bei pakartokite procesą kas kažkiek laiko – taip išvengsite pigmento nusėdimo ir galimo nelygių spalvos ruožų.
Alyvuokite po lentą ar dvi, tolygiai per visą ilgį, kad nebūtų nelygių spalvos perėjimų.
Alyvą įtrinkite šluoste ir itin gerai nuvalykite perteklių. WOCA Alyvos perteklių rekomenduojame nuvalyti 5 minučių bėgyje. Ši sąlyga būtina, nes WPC lenta taip stipriai nesugers alyvos, o perteklius gali pilnai neišdžiūti ir traukti nešvarumus.
Nors WOCA alyva džiūsta greitai, pilną brandą įgauna per 24-48 valandas, tad neskubėkite naudotis terasa iškart po alyvavimo.
Svarbu paminėti, ko nereikėtų daryti alyvuojant lentas – negalima alyvuoti terasinių lentų kai jos yra drėgnos arba tiesioginės kaitros metu.

Kuo geriausia alyvuoti terasą?

Alyvuojant terasą, galimi keli jos dengimo metodai.
Kempinėlę renkasi tie, kurie mėgsta kruopštų darbą – dengiant alyvą su kempinėle nebus alyvos pertekliaus.

Teptukas – populiariausia priemonė alyvuojant terasą. Patogu, nes galima naudotis prijungus kotą. Alyvuojant su teptuku patogu tepti ir tarpus, prieiti kraštus.
Specialus aplikatorius su kempinėle – pats greičiausias būdas alyva padengti terasines lentas. Su juo lengviausia dirbti kai atnaujinama terasa. Svarbu naudojant aplikatorių, kruopščiai pašalinti alyvos perteklių, kad nepadaugintumėte alyvos ir ji nesubėgtų į tarpus. Alyvavimo aplikatorius taip pat turi papildomą kotą prailginimui, tad patogu dirbti stovint.

aplikatorius teptukas kempinele alyvai

WPC lentų spalvos atnaujinimas: keli ekspertų patarimai

Alyvuojant terasą, sienų apačią apklijuokite popierine lipnia juosta. Taip paviršių alyvuosite daug dailiau, nereikės valyti sienelių, jei netyčia užtepsite alyvos.
Jei turite galimybę, prieš montuojant terasą nualyvuokite terasinių lentų šonus – vėliau bus paprasčiau nualyvuoti likusį lentų plotą.

Pasirinkite sau labiausiai patinkančia alyvavimo priemonę, labiausiai tinkančia spalvą ir mėgaukitės atnaujintoje terasoje.

Nuotraukose parodytos WPC antracito spalvos lentos, kurios buvo atnaujinamos su WOCA alyva antracito spalvos.