Terasų įrengimas

Termomediena – tvarus pasirinkimas terasoms 

termomediena

Šiais laikais tvarumas ir ekologiškumas yra vienas pagrindinių statybų sektoriaus prioritetų, todėl naujoviškos statybos medžiagos sulaukia itin daug dėmesio.  

Viena tokių medžiagų yra termomediena. Tai modifikuotas medienos tipas, pasižymintis sustiprintomis medienos savybėmis, atitinkantis ilgaamžiškumo ir estetikos reikalavimus, taip pat puikiai derantis su aplinkosaugos vertybėmis. Gaminio iš termomedienos ilgaamžiškumas iki penkių kartų viršija produktų iš tradicinės medienos eksploatavimo laiką. 

Termiškai modifikuotos medienos gaminiai – pušies, eglės ar uosio lentos ir dailylentės – naudojami terasoms, fasadams, pavėsinėms, tvoroms, pirtims, balkonams ir kitiems statybiniams projektams, kai reikia patikimų ir tvarių medienos sprendimų. 

termomediena2

Kas yra termomediena? 

Jei apie termomedieną girdite pirmą kartą, tikriausiai natūraliai kyla klausimas, kas slepiasi po šiuo terminu ir kuo termiškai apdorota mediena skiriasi nuo kitų tipų. 

Termomediena yra unikali medžiaga, gaunama termomodifikacinio proceso metu, kuris sustiprina jos natūralias savybes, užtikrina ilgaamžiškumą ir ilgalaikį komfortą.  

Termomodifikacijos procese mediena yra veikiama aukštos temperatūros ir vandens garų, patiria cheminį ir fizinį pokytį, kuris ją padaro itin atsparią pelėsiui ir puviniui, pagerina matmenų stabilumą ir termoizoliacines savybes, apsaugo nuo šerpetojimo. Dėl šio proceso nebereikalingas cheminis apdorojimas, todėl termomediena tampa tvaria alternatyva tradicinėms medienos rūšims, nekenkia aplinkai ir žmonėms.  

Termiškai modifikuotoje medienoje nelieka sakų, ji pasižymi puikia estetine išvaizda ir maloniu kvapu, švelnia tekstūra, autentiška spalva ir antibakterinėmis savybėmis. 

Termiškai modifikuotos medienos privalumai 

Vienas pagrindinių termomedienos privalumų – jau minėtas ilgaamžiškumas. Statistiškai, termiškai apdorotos terasinės lentos tarnauja iki 20 metų, o lauko dailylentės dar ilgiau – net iki 30 metų. Termomedienos lentos nepūva nepaisant to, kad paviršius, veikiamas išorės veiksnių, gali pasidengti pelėsiu. Šis estetinis defektas niekaip nepaveikia termomedienos struktūros ir jo lengva išvengti laikantis tinkamų priežiūros reikalavimų – naudoti apsaugos priemones ir reguliariai prižiūrėti. 

Kiti termomedienos privalumai, tokie kaip ekologiškumas, stabilumas, lengva priežiūra, estetinis ir termoizoliacinis išskirtinumas, suteikia jai patikimos ir vartotojų geidžiamos statybinės medžiagos pranašumų. 

Termomediena terasoms – puikus suderinamumas 

Terasa yra neatsiejama lauko erdvės dalis. Jai reikia medžiagų, kurios atlaikytų kintančias oro sąlygas ir sykiu skleistų eleganciją. Termomediena – racionalus pasirinkimas dėl paminėtų savybių, natūralaus pasipriešinimo drėgmei, grybeliui ir vabzdžiams. Taip pat svarbus ir modifikuotos medienos suteikiamas stabilumas, užtikrinantis, kad terasos grindų danga nesikraipys ir nesiraitys. 

termomediena3

Terasų centro mdsterasos.lt vadovas Tomas Sakalauskas pabrėžia: „Termomediena suteikia išskirtinę naudą terasų statyboje. Šios medžiagos stabilumas ir atsparumas aplinkos veiksniams padeda sukurti patikimą ir vizualiai patrauklią lauko erdvę.“ 

Termomedienos pušies lentos – grožio ir ilgaamžiškumo derinys 

Termiškai apdoroti galima įvairią medieną: spygliuočių, lapuočių ir kitų nišinių rūšių. Vis dėlto pušies mediena yra vienas populiariausių vartotojų pasirinkimų. 

Pušis, patyrusi termomodifikaciją, tampa idealia medžiaga lentoms ir lauko dailylentėms. Šis apdorojimo būdas itin padidina medienos tankumą ir stiprumą, leidžia jai atlaikyti didelę apkrovą ir aplinkos veiksnių keliamus iššūkius.  

Termiškai apdorotos pušies medienos lentos skleidžia natūralią, gamtos grožį įkūnijančią estetiką, kuri puikiai dera su įvairiais architektūriniais stiliais. 

T. Sakalauskas priduria: „Termiškai modifikuotos pušies lentos atskleidžia dvi geriausias medienos savybes – perteikia jos grožį ir užtikrina išskirtinį ilgaamžiškumą. Tai puiki investicija objektų savininkams, ketinantiems įsirengti ilgaamžę ir žavingą lauko terasą.“ 

Universalūs apdailos sprendimai su termomediena 

Apdaila atlieka tiek funkcinę, tiek dekoratyvinę paskirtį pastatų dizaine. Termo mediena dėl pagerinto stabilumo ir atsparumo tampa universaliu pasirinkimu apdailos darbams. Nepriklausomai nuo to, ar naudojamos išorinėms sienoms, ar vidaus akcentams, termomedienos dailylentės atskleidžia medienos šilumą ir charakterį ir joms tereikia minimalios priežiūros. 

MDS terasos atstovas paaiškina: „Viena svarbiausių termomedienos savybių – puikus matmenų stabilumas – suteikia architektams ir namų savininkams laisvę kurti įdomesnius ir, svarbiausia, patikimesnius, ilgaamžius sprendimus. Jos gebėjimas atlaikyti kintančias oro sąlygas ir ilgai išlaikyti estetinę išvaizdą yra tikras kokybės ženklas.“ 

termomediena1

Aplinkosauginis tvarumas – esminė vertybė 

Statybinių medžiagų pasaulyje termomediena pateikiama kaip inovacijų ir tvarumo pavyzdys. Be puikių naudingumo savybių, termiškai apdorotos medienos žaliasis aspektas yra ją populiarinantis reikšmingas veiksnys.  

Kaip minėta, termomodifikacinio proceso metu naudojama tik šiluma ir garas – taip panaikinamas cheminio apdorojimo poreikis, kuris gali pakenkti aplinkai. Be to, termomediena gaunama laikantis tvarios miškininkystės principų.  

MDS terasos Lietuvos rinkai tiekia sertifikuotą termomedieną iš Suomijos, kurios gamintojai yra termomedienos asociacijos nariai, užtikrinantys, kad žaliava atkeliautų tik iš atsakingai tvarkomų miškų. Tai įrodo jų gaminamai produkcijai suteikti PEFC ar FSC sertifikatai. Statytojams, vystantiems ekologinėmis vertybėmis grįstus projektus, ši statybinė medžiaga leidžia visapusiškai realizuoti tvarumo poreikį. 

Ilgaamžiškumas, erdvinis stabilumas ir estetinis patrauklumas – tai termomedienos savybės, kurių pageidauja architektai, statybininkai ir namų savininkai. Statybų sektoriui vis labiau integruojant ekologiškus metodus, termomediena tampa puikiu pavyzdžiu, kaip technologijos ir gamta gali harmoningai derėti kuriant ilgaamžius ir elegantiškus statinius.