Terasos pagrindo paruošimas

Terasos komplekto
skaičiuoklė

Terasos pagrindo paruošimas

Terasa yra lengvos konstrukcijos statinys, tačiau pagrindas ar kitaip tariant, terasos pamatai jai reikalingi. Galima, žinoma, surinkti terasą tiesiog “pasvaidžius” plytų ant žolės, bet ji bus tiesiogine to žodžio prasme „plaukiojanti“ ir kiekvieną pavasarį „šiek tiek“ kitokia.

Geotekstilė – svarbu, kad įsirengus pamatus būtų paklota geotekstilė, nes kitaip augs žolė ir ims lįstį pro lentų tarpus. Kodėl negalima kloti politileninės plėvelės arba kokio nors “agro tipo”? Nes reikia, kad vanduo gerai nusidrenuotų ir nesikauptų –  geotekstilė vandenį puikiai praleidžia, yra tvirta ir ilgaamžė, kitaip nei kitos plėvelės, kurios nepraleis vandens ir po terasa susidarys puiki terpė pelėsiams, rūgimui, pūvimui, etc.

Terasos polių – atramų tipai

Sraigtiniai pamatai

terasos pagrindo paruošimasSraigtiniai pamatai – švarus ir greitas terasos pagrindo paruošimas. Vienas pagrindinių šio pamatų tipo privalumas, kad nereikės daug pasiruošimo ir sudedamųjų – kaip smėlio, cemento(arba paruoštų betono maišų), armatūros, maišyklės ir sunkaus darbo. Tai tas pats, kas didelis medsraigtis, tik jo paskirtis laikyti apkrovas įsuktam žemėje. Sraigtų įsukimo darbus atliksite gretai, o dar svarbiau iškart galėsite tęst po to sekantį etapą – karkaso montavimą. Kaip ir tipiniams pamatams, rekomenduojamas gylis 80-120cm gylis, arba žemiau įšalo.

Video – polių įsukimas rankiniu būdu

Video – kokį sraigtinį pamatą man pasirinkti

Video – sraigtinių pamatų įsukimas elektrine įranga

Pjedestalai

Reguliuojamos atramos kaip terasų pagrindas dažniausiai naudojamos ant eksplotuojamų stogų ar tvirto, tokio kaip betonas, trinkelės, pagrindo. Tokiose vietose, kur šiek tiek skiriasi aukštis, jomis lengva išsilyginti plokštumą.
 
Ant žemės tokia sistema, kai iškasamas gruntas, užpilamas skaldos sluoksnis, ji sutrombuojama, stabiliam pagrindui pasiekti panaudojamos šaligatvių plytos (jos sąlyginai nebrangios) ir ant jų montuojami pjedestalai, naudojama tada, kai po terasa daug (arba mažai, bet neaišku kurioje vietoje) svarbių komunikacijų ir gręžiant polius yra tikimybė jas pažeisti. Kitu atveju tokia sistema neapsimoka, nes yra brangesnė nei gręžtiniai betoniniai poliai.
 

Gręžtiniai betoniniai poliai 

Vis dar dažnai pasitaikantis polių tipas mūsuose dėl geriausio prieinamumo. Patogus, tvirtas ir ilgaamžis būdas terasos pagrindui. Tiesa ne toks švarus ir greitas kaip su įsukamais poliais. Kaip ir tvoroms, Lietuvoje rekomenduojama polius gręžti 0,8 – 1,2m. Į polių, kaip tvirtinimo elementą, dažniausiai įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris tarnauja karkaso pritraukimui.

Įkalami metaliniai vamzdžiai

Tai technologija iš lieptų statybos. Į žemę sukalami metaliniai, geriausia cinkuoto metalo vamzdžiai. Galima pritaikyti nedidelių apkrovų statiniams, kaip 10-20m2 terasų grindims įrengti.