Sraigtinių polių panaudojimo galimybės ir montavimas

Apie sraigtinius pamatus | Įsukami poliai | www.mdsterasos.lt

Terasos ar mažosios architektūros konstukcijas galima montuoti ant kelių tipų pagrindo : vienas iš būdų yra pjedestalai – reguliuojamos atramos. Jos naudojamos specifinėms aplinkybėms – pavzydžiui ant kieto pagrindo kaip trinkelės arba ant eksploatuojamo stogo.

Kitas būdas – betoniniai pamatai: populiari, tačiau ne pati patogiausia opcija. Ir trečias būdas, kurį pristatysime plačiau – sraigtiniai pamatai. Tai – patogus, greitas ir paprastas būdas įsirengti terasos ar kitos mažosios architektūros pagrindą.

Vienas pagrindinių pliusų montuojant sraigtinius pamatus ar įrengiant pagrindą terasai ant sraigtinių pamatų yra tas, jog galite tęsti statybos darbus tą pačią dieną, nieko nelaukiant, skirtingai nei įrengiant pamatus su betonu – ypatingai šaltuoju periodu, kuomet jo stingimo laikas ypatingai prailgėja ir tenka ištęsti projekto planavimą.
Dar vienas pliusas – sraigtinių pamatų įrengimo greitis. Nedidelę terasą šalia namo įrengsite per keletą valandų ir po to galėsite ramiai darbuotis toliau. Tai itin svarbu šiandien, kai tempas – privalumas!

Dirbti su sraigtiniais pamatais yra patogu – ne vienas, kuris yra gręžęs žemės grąžtu ir betonavęs pamatus žino, koks tai yra sunkus, varginantis darbas. Gera žinia – su sraigtiniais pamatais vargti nereikia – sukant polius į žemę specialia įranga nenaudojama tiek daug fizinės jėgos.

Svarbu paminėti ir dar vieną niuansą – švarą. Tai aktualu tais atvejais, kai kieme turite sutvarkytą aplinką, kurios nesinori gadinti – sukti galvą apie netvarkingus betonavimo darbus ir kur išvežti šiukšles. Įsukus sraigtinius pamatus į žemę nelieka nieko.

Sraigtinių polių pamatus galima naudoti plačiam darbų spektrui lauke – terasų, žaidimų aikštelių, tvorų, šiltnamių, nedidelių namelių, pirčių ar kitų mažosios architektūros statinių įrengimui. Konstrukcijos įrengimo trukmė priklauso nuo objekto dydžio, tad gali užtrukti nuo valandos iki dienos. O vadovaujantis instrukcijomis, juos galite įsirengti patys, be meistrų pagalbos, tad tai tampa gana ekonomišku variantu 🙂

Sraigtinių pamatų panaudojimas

Įrengiant sraigtinius pamatus, pirmiausia reikėtų pasižymėti erdvę, kur juos sukti, išsitempti virvelę į tiesias linijas, susižymėti vietas. Vėliau ~40 mm grąžteliu įgręžti žemę duodant teisingą kryptį toje vietoje, kur vėliau jau pilnai bus gręžiama specialia įranga – taip išgaunamas didesnis tikslumas.
Vėliau prie pamato montuojama konstrukcija. Dažniausiai sraigtiniai poliai turi U formos viršūnę su specialiomis skylėmis konstrukcijos prisukimui. O tuomet vyksta terasos surinkimo darbai: lentų tvirtinimas ir užbaigimas.

Ar sraigtiniai pamatai ilgaamžiai? Negalime teigti, kad sraigtinis polis įsuktas į žemę pergyvens betono ilgaamžiškumą, tačiau galime pateikti faktus: sraigtinis pamatas pagamintas iš storo metalo, padengtas karšto cinko technologija – taip jis tampa atspariu korozijai, puikiai tinkančiu didžiajai daliai statomų projektų.

Tai – nebrangus, greitas ir sparčiai populiarėjantis pamatų įrengimo būdas Lietuvoje – ypač tai pajautėme šiais metais. Tai – technologija, kurios tikrai neverta bijoti – MDS terasų ekspertai rekomenduoja! 🙂

Susipažinkite su mūsų sraigtinių pamatų produktais čia 🙂