Sraigtinių polių panaudojimo galimybės
Terasos ar mažosios architektūros konstrukcijas galima montuoti ant kelių tipų pagrindo. Vienas iš būdų yra pjedestalai – reguliuojamos atramos. Jos naudojamos specifinėms aplinkybėms – pavyzdžiui ant kieto pagrindo kaip trinkelės arba ant eksploatuojamo stogo.
Kitas būdas – betoniniai pamatai – populiari, tačiau ne pati patogiausia opcija. Ir trečias būdas, kurį pristatysime plačiau – sraigtiniai pamatai. Tai – patogus, greitas ir paprastas būdas įsirengti terasos ar kitos mažosios architektūros pagrindą.
Sraigtinių polių privalumai
Vienas pagrindinių pliusų montuojant sraigtinius pamatus ar įrengiant pagrindą terasai ant sraigtinių pamatų yra tai, jog galite tęsti statybos darbus tą pačią dieną, nieko nelaukiant. Skirtingai nei įrengiant pamatus su betonu – ypatingai šaltuoju periodu, kuomet jo stingimo laikas itin pailgėja ir tenka ištęsti projekto planavimą.
Dar vienas pliusas – sraigtinių pamatų įrengimo greitis. Nedidelę terasą šalia namo įrengsite per keletą valandų ir po to galėsite ramiai darbuotis toliau. Tai itin svarbu šiandien, kai tempas – privalumas!
Dirbti su sraigtiniais pamatais yra patogu. Tie, kam yra tekę gręžti žemės grąžtu ir betonuoti pamatus žino, koks tai yra sunkus, varginantis darbas. Gera žinia – su sraigtiniais pamatais vargti nereikia – sukant polius į žemę specialia įranga nenaudojama tiek daug fizinės jėgos.
Nedarko aplinkos
Svarbu paminėti ir dar vieną niuansą – švarą. Tai aktualu tais atvejais, kai kieme turite sutvarkytą aplinką, kurios nesinori gadinti – sukti galvą apie netvarkingus betonavimo darbus ir kur išvežti šiukšles. Įsukus sraigtinius pamatus į žemę nelieka jokių atliekų.
Sraigtinių polių pamatus galima naudoti plačiam darbų spektrui lauke: terasų, žaidimų aikštelių, tvorų, šiltnamių, nedidelių namelių, pirčių ar kitų mažosios architektūros statinių įrengimui. Konstrukcijos įrengimo trukmė priklauso nuo objekto dydžio, tad gali užtrukti nuo valandos iki dienos. O vadovaujantis instrukcijomis, juos galite įsirengti patys, be meistrų pagalbos, tad šis variantas dar ir ekonomiškas.
Sraigtinių polių montavimas
Įrengiant sraigtinius pamatus, pirmiausia reikėtų pasižymėti erdvę, kur juos sukti, išsitempti virvelę į tiesias linijas, susižymėti vietas. Vėliau ~40 mm grąžteliu įgręžti žemę duodant teisingą kryptį toje vietoje, kur vėliau jau pilnai bus gręžiama specialia įranga – taip išgaunamas didesnis tikslumas.
Vėliau prie pamato montuojama konstrukcija. Dažniausiai sraigtiniai poliai turi U formos viršūnę su specialiomis skylėmis konstrukcijos prisukimui. O tuomet vyksta terasos surinkimo darbai, lentų tvirtinimas ir užbaigimas.
Ar sraigtiniai pamatai ilgaamžiai? Negalime teigti, kad sraigtinis polis įsuktas į žemę pergyvens betono ilgaamžiškumą, tačiau galime pateikti faktus: sraigtinis pamatas pagamintas iš storo metalo, padengtas karšto cinko technologija. Taip jis tampa atspariu korozijai, tad puikiai tinka didžiajai daliai statomų projektų.
Sraigtinius polius galite įsigyti mdsterasos.lt elektroninėje parduotuvėje: https://bit.ly/3ymOsgy