Pušinės terasinės lentos

Pušis – vietinė mediena, tad tai vienas pigiausių variantų rinkoje, tačiau išlaiko patrauklų kainos ir kokybės santykį. Lentos yra impregnuojamos, sumontavus dažomos arba alyvuojamos, o tai itin padeda prailginti medienos naudojimo amžių. Terasinės lentos paprastai būna lygios arba rifliuotos, o dažant išgaunamas bet koks atspalvis, todėl lengva pritaikyti prie bet kokio eksterjero.

Pušies mediena yra antroji pagal populiarumą (po eglės) Centrinėje Europoje. Lietuvoje pušynų užimami plotai sudaro 38 % visų miškų, todėl natūralu, kad tai populiariausia mediena mūsų kraštuose.

Pušies branduolio mediena pasižymi vidutiniu atsparumu ardantiems medžio grybams. Pušies balana, atvirkščiai, lengvai pažeidžiama medienos grybų ir vabzdžių, todėl naudojat išorėje reikia ją apdirbti specialiomis cheminės apsaugos medžiagomis – impregnantais.

Dažniausiai pušies mediena impregnuojama aplinkai nekenksmingomis apsaugos priemonėmis, kuriose nėra chromo ir arseno.  Dėl pušies medienos savybių ir sandaros, ji praleidžia impregnavimo medžiagą iki pat terasinės lentos centro, kas padeda ją apsaugoti. Impregnantai apsaugo medieną nuo grybelio bei kenksmingų vabzdžių, drėgmės poveikio ir saulės (UV) spindulių.

Sumontavus impregnuotas pušines terasines lentas, kadangi dažniausiai jos dar drėgnos, rekomenduojama palikti apie 3 mėnesius, kad jos pilnai išdžiūtų ir tik tada alyvuoti ar dažyti.

Reziumė:

  • Vietinė mediena
  • Pušies sandara leidžia impregnantui prasiskverbti iki pat šerdies, tai prailgina ilgaamžiškumą
  • Rudai arba žaliai impregnuotos
  • Išdžiūvus impregnantui būtina dažyti ar alyvuoti norint prailginti ilgaamžiškumą
  • Lygios arba rifliuotos
  • Gera kaina