Alyva terasos karkasui naudojama siekiant jį apsaugoti. Kaip geriausia tai padaryti, kokius produktus ir priemones naudoti – apžvelgsime šiame straipsnyje.
MDS terasos tęsia eksperimentinių veiklų ciklą. Šįkart išbandėme alyva terasos karkasui ir jos poveikį vandens atstūmimui. Nesvarbu iš kokios medienos terasos karkasas, jį reikia apsaugoti nuo permirkimo ir drėgmės, nes tai ideali terpė graužikams ir pelėsiams, kurie „suėda“ medį.
Eksperimentinės veiklos eiga
Supjaustėme pušinį tašą į nedidelius gabaliukus. Išmatavome jų drėgnumą drėgnomačiu.
Visas medinių gabaliukų puses ištepėme skirtingomis priemonėmis.
Naudojome šiuos produktus
Oksolis
Naudojamas medžio gaminių impregnavimui ir gruntavimui, bei aliejinių dažų, lakų ir glaisto skiedimui. Lietuvių gamintojas.
Gruntas medienai
Plačiai naudojama Skandinavijoje priemonė – mediena nedažoma, prieš tai nepadengus tokio tipo gruntu. Švedų gamintojas.
Dekksolje
Alyva medienos impregnavimui ir medinių valčių renovavimui, padengimui. Norvegų gamintojas.
Kiniška alyva
Naudojama karkaso apsaugai, arba galutiniam lentų padengimui. Švedų gamintojas.
Natūrali alyva
Naudojama medžio gaminių impregnavimui. Lietuvių gamintojas.
Paruošę, sužymėję ir ištepę alyvomis tašo gabaliuku bandymui, susukome juos prie vienos lentos, kad stabiliai laikytųsi. „Padžiovėme“ lauke geram mėnesiui, kol dar lauke drėgna ir šalta.
Gegužę pamatėme pirmuosius rezultatus. Šylant orui, drėgmė visuose medžio tašeliuose mažėjo beveik vienodai – pamatavę drėgnomačiu gegužės pradžioje radome ~14 proc. drėgmės.
Svarbiausius eksperimentinės veiklos bruožus pamatysime vėliau rudenį – tada mediena vėl sugers drėgmę. Stebėsime kurį iš medžio gabaliukų pirmiausia „užpuls“ grybas. Galutines išvadas aprašysime gavę rezultatus!