Tvirtinti terasos lentas vinimis ar varžtais ?

Štai kur mūsų, terasų montuotojų, Hamletiškas klausimas. Labai dažnai apie tai diskutuojama  tarp terasų montuotojų, medžiagų tiekėjų ir kitų specialistų, o dažnai šis klausimas įžiebia aštrias diskusijas ir debatus. Atsakymas į šį klausimą yra, ir greičiausiai ne vienas. Kiekvienas būdas turi savų privalumų ir trūkumų. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad yra daug veiksnių, kurie turi įtakos pasirinkimui, kaip antai – terasos vieta, tipas, terasinės lentos, sijų mediena, apdailos reikalavimai, darbų kaina.

Vinys yra pigesnės ir jomis montuoti terasą žymiai greičiau. Tipiškai vinis terasos lentoms turėtų būti žieduota arba sraigtinė, kad geriau įsikabintų į medį. Dažniausiai terasinės lentos yra prisukamos keletu laikinų varžtų ir po to prišaudomos vinimis. Labai svarbu, kad pasirinktumėte vinis teisingai, nes jei jos bus skirtos ne terasos grindims, turėsite problemų ateityje.

Varžtai suteikia galimybę tvirčiau prisukti lentas, jie brangesni ir darbas lėtesnis nei kalant, vadinasi taip pat brangesnis. Terasinės lentos susuktos varžtais reikalaus mažiau priežiūros ateityje, nes nereikės perkalinėti išlindusių varžtų, o taip pat prireikus lengviau daryti pakeitimus ar restauruoti terasą, norint pakeisti lentas. Tipiškas terasinių grindų varžtas turi 8-9mm skersmens galvutę ir yra 4-5mm storio, kad lentas galėtų tvirčiau pritraukti ir varžtas laikytų kuo didesnę spaudimo jėgą.

Keletas vaizdų, kai terasinės lentos buvo sukaltos įprastomis (tam netinkamomis) vinimis.

vinys1 vinys2 vinys3

Taip pat yra naujovė, kuri gali šiek tiek pakeisti nuomonę apie vinių naudojimą terasų įrengimui. Tai šaudomi medsraigčiai. Žemiau trumpas pristatomasis video:

UFO Ballistic Nail Screws

Žinoma praktika šiek tiek skiriasi nuo reklaminio klipo ir šis montavimo būdas turi savų niuansų.

Mūsų išvados:

  1. Šaudomų medsraigčių kaina panaši į sukamų įprastu būdu
  2. Darbo našumas didesnis keleta kartų
  3. Tvirtumas ir patikimumas lentos laikymui mažesnis nei įprastai sukamais medsraigčiais dėl mažesnio sriegio skersmens
  4. Lengvai išsukami ir pakeičiami, todėl nesudarys problemų keičiant lentas

Partikėjom šia naujove, bent iš dalies, todėl mūsų garaže jau yra naujas rinkinukas. Tam tikriems įrengimo atvejams tinkati sistema.

rinkinukas1 rinkinukas2

Nereiktų perdėtai susižaveti, nes mūsų klimato sąlygomis vinys, netgi „Top gamintojų projektuotos“, lieka vinimis. Jei nusprendėt naudoti šį būdą, pasikonsultuokit.

Dar geriau naudoti nematomus tvirtinimo elementus  terasoms CAMO. Taip, lėčiau, bet jei tai privatus projektas 20 -100m2, dėl grožio galima sugaišti ir pusdienio daugiau:

Nematoma tvirtinimų sistema terasoms CAMO