Terasų savininkų baubas – dalinis lentų keitimas ir spalvos išlyginimas

Daugelis žmonių pusiau pasidėvėjusioje terasoje bijo keisti lentas kurios jau šiek tiek “mačiusios gyvenimo” – papuvusios ar per daug suskilusios. Bijo, kad terasa bus kaip zebras ir niekaip nepavyks sulyginti spalvos. Bet anaiptol, to bijoti nereikėtų 🙂 Taip, terasą galima atnaujinti ir dalinai – nusipirkti keletą naujų lentų, po sumontavimo visą terasą nuplauti intensyviu terasų plovikliu ir po to pamiksavus spalvas peralyvuoti visą terasą.
Tad šįkart kalbame apie šį pavyzdį – kaip po nelinksmų ugnies išdaigų buvo restauruota dalis terasos ir būtent apie tai, kaip sulyginome lentų spalvą.

Apdegusi terasos dalis

Senos impregnuotos pušies lentos skiriasi nuo naujų keliais aspektais: senų paviršius paveiktas UV spindulių, jis yra išblukęs ir pilko atspalvio, lentos paskilinėjusios nuo drėgmės ir karščio. Natūralu, kad alyvos įsigeriamumas ant tokio paviršiaus yra žymiai didesnis – todėl tos pačios spalvos alyva visiškai skiriasi padengus ant senos ir naujos lentos. Nauja lenta turi rusvą, neišblukusį atspalvi ir lygų paviršių – tai reiškia, kad alyvos įsigeriau mažiau, o spalva gaunasi tokia, kaip gamintojo atspalvių paletėje.

Dalinė terasos restauracija

Norint suvienodinti paviršius reikia visą terasą nuplauti su intensyvaus poveikio valikliu WOCA deep cleaner. Jo efektas: atnaujina papilkėjusį senų lentų paviršių, o naujoms lentoms sušvelnina šviežią rudą atspalvį.

Po plovimo lentos vizualiai supanašėja, bet jų alyvos įsigeriamumas dar vis kardinaliai skiriasi, todėl nutepus vieno atspalvio alyva jos neatrodys vienodai.

Todėl naujoms lentoms buvo naudotas WOCA Merbau atspalvis, o senoms – Merbau maišyta su Natural. Kaip ir minėjome anksčiau, būtent dėl didesnio įsigeriamumo reikalinga keliais tonais šviesesnė alyva – kitu atveju į lentą įsigers per daug pigmento. Nauja lenta perteikia tikrą Merbau spalvą, o po kelių pamaišymų radome idealų alyvos santykį jau buvusioms lentoms 🙂

Terasos lentu spalvos pritaikymas

O štai ir rezultatas 🙂

Sulyginta terasos lentų spalva