Terasos statyba

Jauki vietelė kavos puodeliui, grilio piknikui su draugais ar tiesiog ramiam poilsiui lauke. Terasa – tai papildomas kambarys jūsų namuose vasarą ir dėl to tikrai verta šiek tiek pasistengti. Kad terasa taptų jūsų svajonių vieta, svarbu, kad ji būtų tinkamai pastatyta ir prižiūrima.

Terasos karkasas. Naudokite solidesnių matmenų karkasą, tada ir jūsų lauko terasa bus tvirtesnė, pavyzdžiui 200×50 mm karkasui ant pamatų. Sijos tvirtinamos sraigtų pagalba prie polių (arba kitu būdu). Ant apatinio karkaso montuojamos lagės. Dažniausiai 100×50 mm arba 150×50 mm. Kadangi dažniausiai sutinkamų terasinių lentų storiai 22 – 28 mm, rekomenduojama, kad atstumai tarp lagių centrų būtų nedaugiau 400 – 500 mm.

Grindys. Terasinės lentos taip pat labai svarbi terasos dalis, tiek estetine tiek kokybės prasme. Patartina nepataupyti šiame etape jei norite, kad terasa būtų ilgaamžė. Dažniausiai pasitaikantys terasinių lentų pločiai 21×95 mm ir 28×120 mm. Lentos prie karkaso tvirtinamos nerūdyjančiais terasų sraigtais. Mūsuose populiariausios maumedžio ir giluminiu būdu impregnuotos pušies obliuotos lentos. Maumedis – tai gamtos apdovanota mediena, kieta ir sakinga, dėl to jos tarnavimo laikas gerokai ilgesnis. Pušis minkštesnė ir ne tokia ilgaamžė, bet kadangi tai vietinė mediena, tai sąlygoja per pus mažesnę jos kainą. Taip pat sparčiai populiarėja medienos kompozito bei termiškai apdorotos medienos lentos.

Dažymas. Dažniausiai terasinės lentos yra impregnuotos antiseptikais, o tai reiškia, kad po montavimo Jūsų terasa vis dar prisigėrusi drėgmės. Todėl patartina palaukti bent mėnesį ar du kol lentos išdžius, tai vėlgi priklauso ir nuo oro sąlygų. Lentoms išdžiūvus, jas galima padengti alyva. Svarbiausia naudoti specialiai laukui ir grindims skirtas medžiagas.