Terasos plovimas ir atnaujinimas

Praėjusiais metais vieną vasaros savaitę skyrėme terasos valymo ir atnaujinimo „laboratoriniams“ darbams.

Išbandėme daug priemonių terasos plovimui. Nors visai neblogai pasirodė amerikiečių MEX ir suomų Tikkurilos milteliai, labiausiai patiko WOCA valymo priemonės. WOCA lauko produktų linijoje yra 2 valikliai medienai/terasoms.

  1. WOCA exterior wood cleaner – paprastai kalbant, tai terasų muilas. Jei norite tiesiog nuplauti terasą, ar nuplauti nuo terasos purvą/grybelinius darinius prieš alyvavima, plaukite terasą WOCA exterior wood cleaner
  2. WOCA deep cleaner – tai intensyvus valiklis, kuris skverbiasi giliai per medienos poras į medieną, išvalo nešvarumus ir buvusią alyvą. Taip pat naudojamas, kai norima atnaujinti papilkėjusią medienos spalvą.

Priemonė labai lengvai paruošiama – galima paviršių išpurkšti arba įsipylus į kibirėlį ištepti teptuku. Sudrėkinkite terasą ar kitą medieną, ištepkite/išpurkškite priemone terasos lentas, o po to ištrinkite kietu šepečiu. Vėl nuplaukite ir Jūsų terasa bus atnaujinta. Liks tik padengti alyva. Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad medis taps šviesus kaip beržas ir kvepės lentpjove, bet spalva ženkliai atsinaujina.