Terasų įrengimas

Terasos medžiagų vientisumas

terasos medziagos vientisumas

Statant terasą, svarbus momentas į kurį verta atkreipti dėmesį – terasos medžiagų vientisumas. Jei nusprendėte apdailai naudoti vieną iš ilgaamžiškesnių terasos lentų tipų (natūralu ilgaamžiškesnės ir brangesnės), kas tai bebūtų – lietuvių mylimas maumedis, termo mediena ar medžio plastiko kompozito terasinės lentos, nepagailėkite investuoti ir į terasos konstrukciją. Jei terasa iš maumedžio, karkasą rekomenduotina statyti taip pat iš maumedžio tašų. Jei termo medienos lentos, geriausia, jog lagės būtų taip pat iš termo medienos arba iš to paties maumedžio. Na, o jei tai medžio plastiko kompozito lentos, geriausia apatinį karkasą daryti iš metalo (ar maumedžio).

Daugelis žmonių planuodami terasas daugiausia dėmesio skiria terasos lentoms. Iš vienos pusės tai natūralu, nes galutiniame rezultate Jūs matysite tik jas ir Jums, kaip vartotojams, tai yra svarbiausias aspektas. Tačiau reikia pažymėti , kad terasinės lentos – tai tik apdaila, tai tas pats, kas sienų tapetai namo viduje, o juk prieš tai reikėjo išmūryti sieną, ją nutinkuoti, nuglaistyti, išlyginti tapetavimui ir tik po to tapetuoti. Su terasa tas pats – po terasinėmis lentomis jos pagrindas. Pamatai ir karkasas – tai tikroji terasos statyba.

Kodėl svarbus terasos medžiagų vientisumas?

Pavyzdys, kas nutinka, kai naudojamos ne vientisos medžiagos. Terasai 10 metų. Dalis karkaso daryta iš maumedžio, o skersinukai iš pušies. Iš jos neliko nieko… Tuo tarpu maumedis dar „gyvas“.

IMG_20150309_123735
IMG_20150309_103213
IMG_20150309_105718

Taigi, projektuodami savo jaukiausią namo vietą – terasą, skirkite dėmesio ne tik terasos lentoms, bet ir jos pagrindui.