Terasos polių tipai

Nors terasa ir lengvos konstrukcijos statinys, o kartais labai lengvos, pamatų jai reikia. Galima, žinoma, surinkti terasą tiesiog pasvaidžius plytų ant žolės, bet ji bus tiesiogine to žodžio prasme „plaukiojanti“ ir kiekvieną pavasarį „šiek tiek“ kitokia.

Dažniausiai pasitaikantys terasos polių/atramų tipai

Pjedestalai. Reguliuojamos atramos kaip terasų pagrindas dažniausiai naudojamos ant eksplotuojamų stogų ar tvirto, tokio kaip betonas, trinkelės, pagrindo. Tokiose vietose, kur šiek tiek skiriasi aukštis, jomis lengva išsilyginti plokštumą.

Ant žemės tokia sistema, kai iškasamas gruntas, užpilamas skaldos sluoksnis, ji sutrombuojama, stabiliam pagrindui pasiekti panaudojamos šaligatvių plytos (jos sąlyginai nebrangios) ir ant jų montuojami pjedestalai, naudojama tada, kai po terasa daug (arba mažai, bet neaišku kurioje vietoje) svarbių komunikacijų ir gręžiant polius yra tikimybė jas pažeisti. Kitu atveju tokia sistema neapsimoka, nes yra brangesnė nei gręžtiniai betoniniai poliai.

Gręžtiniai betoniniai poliai. Dažniausiai pasitaikantis polių tipas mūsuose. Patogus, tvirtas ir ilgaamžis būdas terasos pagrindui. Kaip ir tvoroms, Lietuvoje rekomenduojama polius gręžti 0,8 – 1,2m. Į polių, kaip tvirtinimo elementą, dažniausiai įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris tarnauja karkaso pritraukimui.

  1. Nedidelių gabaritų, įsukami be specialios technikos. Puikiai žinomas pavyzdys – įsukami pamatai Krinner
  2. Ilgi – 2-3m, dideliu sriegiu, įsukami į gruntą specialia technika. Atlaiko ypač dideles apkrovas, tinka naudoti šlaituose. Ant tokių galima statyti ir medinio namo priestatą.
  3. Įkalami metaliniai vamzdžiai. Tai technologija iš lieptų statybos. Į žemę sukalami metaliniai, geriausia cinkuoto metalo vamzdžiai. Galima pritaikyti nedidelių apkrovų statiniams, kaip 10-20m2 terasų grindims įrengti.

Tai ganėtinai greitas, patogus ir švarus būdas paruošti terasos pagrindą. Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali būti pigesnis arba brangesnis nei standartinis būdas betonuojant.

Leave this field blank
 
Įkeliama... (0%)

Oops. A file with this name has already been uploaded.

Oops. This file type isn’t allowed.

Failas per didelis

0/10 Files uploaded

TOP

Augame ir ieškome naujų kolegų!

X