Alyva terasos karkasui

Kaip geriausia apsaugoti medinį terasos karkasą

Tęsiam savo „laboratorinių darbų“ ciklą. Šįkart laboratorinio pavadinimas – alyva terasos karkasui ir vandens atstūmimas. Nesvarbu koks tai medis, bet tikime, kad reikia jį apsaugoti nuo permirkimo ir drėgmės, nes tai ideali terpė graužikams ir pelėsiams, kurie „suėda“ medį.

Papjaustėm pušinį tašą į nedidelius gabaliukus. Išmatavom jų drėgnumą drėgnomačiu.

Visas medinių gabaliukų puses ištepėme alyvomis bandymui:

  1. Oksolis. Naudojamas medžio gaminių impregnavimui ir gruntavimui, bei aliejinių dažų, lakų ir glaisto skiedimui. Lietuvių gamintojas.
  2. Gruntas medienai. Praktiškai skandinavijoje mediena nedažoma, prieš tai nepadengus tokio tipo grundo. Švedų gamintojas.
  3. Dekksolje. Alyva medienos impregnavimui ir medinių valčių renovavimui, padengimui. Norvegų gamintojas. Asmeniškai simpatizuoju šiam produktui. Kainai ne tiek daug simpatijų :).
  4. Kiniškai alyva. Naudojama karkaso apsaugai, arba galutiniam lentų padengimui. Švedų gamintojas.
  5. Natūrali alyva. Naudojama medžio gaminių impregnavimui. Lietuvių gamintojas.Paruošę, sužymėję ir ištepę alyvomis tašo gabaliuku bandymui, susukome juos prie vienos lentos, kad nenusisvaidytų. „Padžiausime“ lauke geram mėnėsiui, kol dar lauke drėgna ir šalta.

Laukia įdomus „mūšis“. Išvadas aprašysime gavę rezultatus!


Šiokie tokie rezultatai gegužę – šylant orui, visi medžio tašeliai atiduoda drėgmę beveik vienodai, pamatavę drėgnomačiu gegužės pradžioje radome ~14proc drėgmės. Tad matyt svarbiausius bruožus pamatysime vėliau rudenį. Kaip jie vėl drėgmę įgerinės ir kurį iš medžio gabaliukų pirmiausia „apstos“ grybas.