Laiptuota terasa ant betono aikštelės

Šįkart apie kiek įdomesnį projektą 🙂 Terasinės lentos jungtos ne kaip įprasta, 45 laipsnių, o 90 laipsnių kampu vis prasikeičiant. Toks variantas gražus ir patikimas, kadangi 45 laipsnių sujungimai lauke išsivaikšto gana greitai. Šiuo atveju stabiliai išsilaikys matmenys ir tiesūs, dailūs jungimai.

Terasos pagrindas – betonas. Matyt anuomet dar buvo planuota klijuoti plyteles arba toks pagrindo būdas buvo labiau įprastas. Poliniai pamatai išpopuliarėjo tik pastarąjį dešimtmetį, kai vis daugiau meistrų grįžo atgal į Lietuvą su nauja patirtimi ir parsivežė kitas technologijas. Kaip ten bebūtų, poliniai pamatai tikrai logiškas sprendimas, nes betonuojant visą plokštumą švaistomos medžiagos ir darbas, kai iš tikrųjų reikia tik atramos taškų karkasui pagal apskaičiuotą atsparumą linkimui.

Kaip ten bebūtų, grįžtam prie terasos. Terasai panaudotas maumedžio karkasas, kuris pritvirtintas prie betono su kaištiniais tvirtinimais (diubeliais), paliekant tarpą tarp betono paviršiaus. Lentos – estiška impregnuota pušis lygia puse. Šį kartą nealyvavome, klientas nusprendė tai pasidaryti pats.

Pagrindas: Betono aikštelė
Konstrukcija: Maumedžio tašai
Lentos: Impregnuota pušis AB klasė, 28x120mm
Alyva: Be alyvos