Taigi kas geriau terasos grindims, alyva ar lazūra? Dvikova nelygiavertė.

Pirmiausia kyla esminis HAMLETIŠKAS klausimas - dengti ar nedengti terasos lentas alyva. Kai kas pasakos, kad terasa gera ir natūrali, ypač tokios kalbos sklinda apie "stebuklingą maumedį". Gamtos apdovanotas, "paliekam natūraliai senti ir bus gerai". Na taip, yra toks būdas, nors mūsų REKOMENDACIJA vienareikšmiškai dengti terasos lentas alyva, nors ir bespalve, kurios nesimatys - alyva lentas drėkina ir jos mažiau skilinėja, neįleidžia tiek vandens ir pratęsia ilgaamžiškumą, paviršius nesilupa lukštu, vanduo geriau nubėga nuo lentų, o taip pat lentos bus atsparesnės riebalų ar kitų, galimai dėmes paliekančių, medžiagų poveikiui.

Jei dengsit terasą alyva su spalva, terasą rekomenduojama peralyvuoti kas metai, pirmais metais net geriau du kart per metus - pavasarį ir rudenį. Kiek dažnai, taip pat priklausys ir nuo terasos, iš ko ji pastatyta ir nuo produkto sistemos, kurią pasirinksite.  Jei nedengsite, turėsite kitų pasėkmių - medis greitai papilkės, su laiku lentos šerpetos bei skilinės, gers į save dėmes, kurios vargu ar išsivalys (pvz riebalai nuo šašlykų) ir, be abejo, tarnaus trumpiau nei alyvuotos.

Taigi galimi variantai:

  1. Alyva
  2. Lazūra/Dažyvė

Kadangi anksčiau dažnai naudojome vieno vokiečių gamintojo produktus, vietiniai konsultantai mums brukdavo lazūrą (dažyvę arba liaudiškai vadinamą "pinoteksą") terasos grindims. Po 5 metų praktikos vien su terasomis galime drąsiai pasidalinti išvada - pušinėms grindims dažyvės dar tarnauja, nes pušis minkštesnės ir įleidžia dažą į save, tokiu atveju jei ir susidaro plėvelė, tai labai plona ir greičiausiai lupsis tik po 3-5 metų. na o štai kas su kietesne mediena, pradedant nuo maumedžio - griežtai negalima. Greičiausiai jau po pirmos žiemos keiksit ir produktą, ir konsultantą, ir savo terasą, nes nusilups.

Tad apie geriausiai tinkantį terasų grindims produktą - Alyvą!

Alyva - labai patogus produktas darbui, darbas su ja gan greitas. Svarbu nepalikti alyvos pertekliaus ir gerai įtrinti - nutepti teptuku ir įtrinti skudurėliu, kai kas naudoja kempinę. Teisingai atlikus darbą produktas nepalieka jokios plėvelės, tad ji niekada nesilups kaip dažas. Alyva šiek tiek drėkina lentas ir jos ne taip skilinėja. Taip pat alyva neįleis drėgmės ir suteiks medienai hidrofobinių savybių, kas ženkliai sumažins medienos matmenų kitimą keičiantis sezonams, o taip pat išlaikys lentų paviršių glotnesnį. Nedidelis minusas, kad alyvos neatsparios trinčiai ir lauko sąlygoms, UV spinduliams, tad praktiškai kas metai reikės kartoti procedūrą, nors tai vis tiek rekomenduotina daryti dėl minėtos anksčiau priežasties - alyva drėkina ir saugo lentas. Svarbu - su alyva nerekomenduojama dirbti dideliame karštyje vasarą, ypač jei ji pagaminta vandens pagrindu, galite nespėsiti išlyginti alyvos, o ji jau bus sutraukta nuo karščio. Žinoma visa tai dar priklauso ir nuo gamintojo, ir nuo dažytojo :). Sėkmės atnaujinant savo terasas!

TOP

Augame ir ieškome naujų kolegų!

X